Eğitim

Yaşam Okulu İle İlişkiler

Yaşam Okulu İle İlişkiler

2016.10.13 00:00
| |
0
|
2236


The School of Life İstanbul, ilişkilerde kişisel kodlarıyla yüzleşmek, sanatı ve yaratıcılığı yaşamlarına dahil edebilmek...


YAŞAM OKULU İLE İLİŞKİLER, İŞ HAYATI VE SANATA  YENİ BİR PERSPEKTİF

The School of Life İstanbul, ilişkilerde kişisel kodlarıyla yüzleşmek, sanatı ve yaratıcılığı yaşamlarına dahil edebilmek ve daha mutlu bir iş hayatı inşa edebilmek için katılımcılarını bekliyor


İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hayata geçirdiği The School of Life (TSOL) İstanbul, ekim programıyla katılımcılarını, hayatın hemen her alanını farklı bakış açılarıyla sorgulamaya davet ediyor. Sevdiğimiz bir iş hayatının nasıl mümkün olabileceğinden insan ilişkilerine, sanatın içselleştirilmesinden daha yaratıcı bir hayata kadar pek çok alanda yeni kapılar açan Yaşam Okulu, katılımcılarını bekliyor.

TSOL İstanbul’un 18 Ekim Salı günü gerçekleşecek atölyesi, Erdem Aksakal ile İş ve Özel Yaşam Dengesini Nasıl Kurarız? başlığıyla yapılacak. Günümüz insanının, işlerine kelepçelenmiş hayatlar yaşadığını savunan atölye, “günlük hayatın koşuşturması içinde, yalnızca işimizle değil, zamanın kendisiyle de daha güzel ve huzurlu bir ilişki kurulabilir mi” fikrini sorguluyor ve boş zamanları, verimli zaman dilimlerine dönüştürebilmeyi ele alıyor.

SERUM YERİNE SANAT

Işıl Eğrikavuk İle Yoğun Bakım Ünitesi: Serum Yerine Sanat başlıklı atölye ise 19 Ekim Çarşamba günü yapılacak. Sanatı, ‘uzaktan takdir edilecek’ ama ‘kendimizin yapma yeteneğine sahip olmadığı estetik bir alan’ olarak görmekten uzaklaştıracak olan bu atölye, sanatın, kendimizi anlamak, başkalarına empati ile yaklaşmak, acılarımızı yatıştırmak ve daha umutlu olmak için de var olabileceğini ortaya koyuyor. Bunlar için “biraz hayal gücünün yeterli” olduğunu savunan atölye, gerçek benliğimizle daha uyumlu olmaya davet ediyor.


22 Ekim Cumartesi günkü atölye ise Ayşem Burhanoğlu ile Sevdiğimiz İşi Nasıl Buluruz? başlığıyla yapılacak. Atölye, “Bizim için gerçekten anlamlı olabilecek, elektrik faturasını ve kirayı karşılamanın ötesinde, içsel olarak büyümemize ve zenginleşmemize katkı sağlayabilecek bir iş nedir” sorusunu odağına alıyor.


23 Ekim Pazar günü ise Ayşe Birsel ile Sevdiğin Yaşamı Tasarla atölyesi yapılacak. “Daha fazlasını istiyorsak, yaratıcı düşünmemiz gerekiyor. Bunun yolu da tasarım odaklı düşünceden geçiyor” diyen Ayşe Birsel, bu atölyede, sık sık sürüklendiğimiz hissine kapıldığımız bu dünyada, daha anlamlı bir hayatı tasarlamayı sorgulatıyor.


Alper Hasanoğlu ile İçimizdeki Kalabalık atölyesi ise 26 Ekim Çarşamba günü yapılacak. Huzurlu ve mutlu olmak için temel ruhsal ve duygusal gereksinimlerimizin doyurulması gerektiğini savunan atölye, ‘doyurulmamış’ gereksinimlerimiz nedeniyle oluşturduğumuz düşünsel ve algısal kalıpları ele alıyor. Bu kalıplara ‘şema’ adını veren atölye, insanların bu şemalar karşılığında takındığı ‘mod’larla ilgili de bilgilendiriyor ve kendi şema ve modlarımızla yüzleşmemize kapı aralıyor.

TSOL İstanbul’un düzenlediği atölyelere dair daha fazla bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için www.theschooloflife.com/istanbul adresi ziyaret edilebilir.

The Shool of Life İstanbul Hakkında:

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin eğitim, kültür ve festival merkezi santralistanbul’da açılan The School of Life Istanbul, atölye ve özel etkinliklerinde, özgün ve sıra dışı kişilikleri ile tanınan düşünür, sanatçı ve aktivistler yaklaşımları ve pratik ipuçları ile katılımcılara rehberlik etmeye devam ediyor.

Formatı ve katılımcı sayısı içeriğe göre çeşitlilik gösteren TSOL Istanbul özel etkinliklerinin 2015 Bahar Programında katılımcılar, Bülent Somay ile Merhamet ve Betul Mardin ile İyi Yaşlanmak, Elvan Omay ile Potansiyelimiz Nasıl Gerçekleştiririz, Mehmet Emin Adanalı ile Kendine Güven Nasıl Sağlanır, Itır Erhart ile Nasıl Fark Yaratırız, Zeynep Çatay ile Bedeni Dillendirmek üzerine çalışıyor. The School of Life İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.theschooloflife.com/istanbul/ adresinden ulaşılabilir.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1000 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’e yakın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 200’e yakın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Koztayağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından verilen “Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi”ne sahiptir. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2016 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda, BİLGİ, en iyi 130 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre, BİLGİ Türkiye’deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Anahtar Kelimeler: bilgi üniversitesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir