Haber

Uyarca Dasdas'ta ilk oyununu oynuyor

Uyarca Dasdas'ta ilk oyununu oynuyor

2017.11.02 00:00
| |
0
|
2935

Sizce Nasıl?

Ünlü usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Uyarca”, 4 Kasım’da DasDas’ta prömiyerini yapmaya hazırlanıyor.
 
AHMET MÜMTAZ TAYLAN’IN YÖNETTİĞİ “UYARCA” DasDas’TA PRÖMİYERİNİ YAPIYOR!
 
Ünlü usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Uyarca”, 4 Kasım’da DasDas’ta prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da tiyatro severlerin karşısına çıkacak oyun, Kasım ayı boyunca DasDas’ta sahnelenecek.
 
Yılın en heyecanla beklenen oyunlarından DasDas prodüksiyonu “Uyarca”, 4 Kasım akşamı ilk kez tiyatro severlerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına, cayır cayır taptaze bir metni olan “Uyarca”yı Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenecek oyunda Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu rol alıyor.
 
Yücel Erten’in çevirisi, Aylin Alıveren’in dramaturjisi ve Tuna Pase’nin ses tasarımı ile sahnelenen oyunun ışık tasarımını Ayşe Sedef Ayter, kostüm tasarımını Funda Çebi, dekor tasarımını ise Tayfun Çebi üstleniyor.
 
Cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağının yer aldığı oyun, iddialı oyuncu kadrosu ve yönetimi ile tiyatro festivalinin de en merakla beklenen oyunlarından biri oluyor. 
 
Baştan aşağı yozlaşmış bir devlet, her şeyi kanıksamış bir toplum, ekonomik kriz, rüşvet ve yolsuzluk temalarını ele alan oyun, freni patlamış kamyon gibi savrulan bir düzenin tespitini yapıyor. Kurduğu ilişkiler ağı, merak duygusunu diri tutan olay örgüsü ve güncelliğini yitirmeyen eleştirisinin yanı sıra kara komedinin cazibesini de üstüne geçiren “Uyarca” bu sezona damgasını vuracak oyunlardan biri olacak.
 
“Uyarca”, 5, 11, 12, 18 ve 19 Kasım tarihlerinde de “DasDas Sahne”de izleyicilerin karşısında olacak. 
 
UYARCA
Yazar: Friedrich Dürrenmatt
Yönetmen: Ahmet Mümtaz Taylan
Çeviren: Yücel Erten
Dramaturg: Aylin Alıveren
Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter
Kostüm Tasarım: Funda Çebi
Dekor Tasarım: Tayfun Çebi
Afiş Tasarım: Ethem Onur Bilgiç
Reji Asistanı: Cansu Sıtacı
Mekanik Tasarım: İrfan Sayar
Ses Tasarım: Tuna Pase
Oynayanlar: Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu, Kudsal Döşlüoğlu
 
“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr
 
4 Kasım Cumartesi 20.30 Uyarca
5 Kasım Pazar 17.00 Uyarca
11 Kasım Cumartesi 20.30 Uyarca
12 Kasım Pazar 17.00 Uyarca
18 Kasım Cumartesi 20.30 Uyarca (İstanbul Tiyatro Festivali)
19 Kasım Pazar 15.00 Uyarca (İstanbul Tiyatro Festivali)

Anahtar Kelimeler: uyarca, dasdas

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir