Eğitim

Unga Klara

Unga Klara

2017.10.06 00:00
| |
0
|
2290


Atta Festival ve Unga Klara (İsveç) İşbirliği ile Tiyatro Akademisi!

Çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten sanatçılar için

3 gün sürecek atölyeler eşliğinde Tiyatro Akademisi

20, 21, 22 Ekim 2017 / Ücretsiz (**)

20, 21 Ekim 2017 >  10.00 - 17.00 Çıplak Ayaklar Kumpanyası

22 Ekim 2017 >  10.00 - 17.00 Bakırköy Belediye Tiyatroları, İspirtohane Kültür Merkezi

 

Atta Festival’in ilk edisyonunda İsveç Konsolosluğu’nun değerli katkıları ile hem öğretmenlere hem de sanatçılara yönelik iki ayrı atölye gerçekleştiren Unga Klara ile işbirliğimiz bu yıl artarak devam ediyor! Atta Festival olarak sadece en iyi uluslararası performans ve aktiviteleri İstanbul’daki çocuklar ve ailelerine sunmakla kalmıyor, Türkiye’de sanatçılara yeni bir bakış açısı getirebilecek her türlü atölye, eğitim ve sanatçı değişimi gibi uluslararası işbirliklerini de gerçekleştirmek için çalışıyoruz.
 

Unga Klara ile gerçekleştirilecek bu çalışma oyuncular ve diğer sanatçıların kişisel anılar ve çocukluk deneyimlerini kullanarak çocuklar ve ergenlere yönelik nelerin oynanması gerektiği üzerine fikir yürütecekleri bir atölyedir. Katılımcıların çocuk tiyatrosu ile ilgili önyargıları ve klişeleri bir tarafa bırakarak çocuk tiyatrosunu sanatsal, kapsayıcı ve gelişmiş görmeleri için görüşlerini genişletmeleri amaçlanmaktadır. 
 

Atölyelere çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten oyuncu, yönetmen, yazar ve yaratıcı çalışmalarda bulunan tüm sanatçılar başvurabilir. 

 

Kontenjan sınırlı olup ilgilenenlerin atta@attafestival.com adresine “Tiyatro Akademisi” başlıklı bir emaili CV’leri ve/veya özgeçmişleri ve iletişim detayları ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Atölyelere katılım için ön-kabul alanlara bir bilgilendirme emaili ile birlikte atölyeye kesin katılımlarını taahhüt eden sözleşme gönderilecektir. Katılımcılar sözleşmeyi imzaladıklarında atölyeye katılımları kesinleşmiş sayılır.  
 

Son Başvuru Tarihi: 13 Ekim 2017, Cuma

Not: Atölyenin dili İngilizce ve İsveç’ce olup Türkçe tercüme yapılacaktır. Katılımcılardan İngilizce diline hakim olanlara öncelik verilebilir. Atölyeler boyunca zaman zaman arşiv ve eğitim amaçlı fotoğraf ve video çekimi yapılacaktır. 

(*) Unga Klara İsveç’te 40 yılı aşkın süredir çocuklar ve gençlere yönelik performanslar sergilemektedir. İsveç Hükümeti Eylül 2017 itibarı ile Unga Klara'yı çocuk ve gençlik tiyatrosu için İsveç’in ilk (ve tek) ulusal tiyatrosu olarak tanımıştır.

(**)  Ücretsiz atölyeler yukarıda belirtilen tarihler ve saatlerde gerçekleşecek olup her 3 güne de katılım kesinlikle zorunludur. Atölyelere katılımı kesinleşenlerden 20, 21, 22 Ekim tarihlerinde atölyede bulunacakları, aksi takdirde tazminat ödemekle yükümlü olduklarına dair bir sözleşme imzalamaları istenecektir.

İsveç Enstitüsü'nün değerli katkılarıyla.  

Creative Force, kültür ve medya aracılığıyla insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve demokrasiyi güçlendirmeyi amaçlayan projelere hibe sağlar.

Anahtar Kelimeler: unga klara

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir