Festival

Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali Başlıyor

Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali Başlıyor

2017.03.30 00:00
| |
0
|
2960


Ankara - Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali...

6 Nisan Perşembe günü perdelerini açacak olan festival, Polatlı’nın ilk tiyatro festivali olma özelliği taşıyor. Türkiye’den 13 yurt dışından 1 olmak üzere toplam 14 oyunun sahneleneceği festival 13 Nisan tarihine kadar devam edecek. Festival kapsamında sahnelenecek olan tüm oyunlar ücretsiz olarak seyircilerle buluşacak. Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali; 6 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Polatlı Belediye Tiyatrosu tarafından bildiri okunması ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak açılış kutlamalarının ardından festival kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da Belediye Tiyatrosu tarafından ‘Dikkat Kadın Var’ adlı oyun sergilenecek.

TİYATRONUN KALBİ BİR HAFTA BOYUNCA POLATLIDA ATACAK

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’nde; Kıbrıs Gazimağusa Belediye Tiyatrosu, Gazi Emir Belediye Tiyatrosu, Kırıkkale Sanat Tiyatrosu, Denizli Tiyatro Cezve, Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Ankara Kulis Sanat Tiyatrosu, Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu ve Yozgat Sanat Tiyatrosu sahne alacak. Festival kapsamında sahne alacak oyunların yanı sıra; çocuklara özel oyunlar, balon ve ilizyon gösterileri sergilenecek. Polatlı Belediye Tiyatrosu’nun ev sahipliği yapacağı festival, bir hafta boyunca sanatseverleri Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’da buluşturacak.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “BÜTÜN TİYATROSEVERLERİ FESTİVALİMİZE DAVET EDİYORUM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada; “Frig Medeniyeti’nden Sakarya Meydan Muharebesi’ne binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş olan şehrimiz, tarihsel öneminin yanı sıra onlarca farklı kültürün izlerini içerisinde taşıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana Polatlı’da sosyal ve kültürel açıdan birçok ilke imza attık. Türkiye’de Balon Turizmini başlatan ve bunu ücretsiz yapan ilk belediye olarak, geçtiğimiz yıl Eylül ayından bu yana binlerce misafirimizi tarihi alanlarımızda ağırladık. 6 Nisan’da şehrimizde bir ilke daha imza atarak Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’ni gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sanatseveri şehrimizde misafir edeceğiz. Sanatın en önemli dallarından biri olan tiyatro alanında şehrimize uluslararası bir festival kazandıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kral Midas Tiyatro Festivali’nin kültürel açıdan büyük bir altyapıya sahip olan şehrimize değer katacağını düşünüyorum. Tüm tiyatroseverleri 6 – 13 Nisan tarihleri arasında Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’ya davet ediyorum.” cümlelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler: Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir