Haber

Toy Sahne 13-14-15 Aralık'ta

Toy Sahne 13-14-15 Aralık'ta

2017.12.04 00:00
| |
0
|
1546

Sizce Nasıl?

13 Aralık Çarşamba akşamı Yan Etki’nin sahnelediği “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunu,
 
“ÇIKMAZ SOKAK ÇOCUKLARI”, “NETOÇKA NEZVANOVA” ve “SEN İSTANBUL’DAN DAHA GÜZELSİN” TOY İSTANBUL’DA!
 
13 Aralık Çarşamba akşamı Yan Etki’nin sahnelediği “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunu, 14 Aralık Perşembe akşamı Yabancı Sahne’nin yeni oyunu “Netoçka Nezvanova”, 15 Aralık Cuma akşamı ise BAM’ın etkileyici oyunu “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşacak.
 
Yan Etki tarafından sahneye konan “Çıkmaz Sokak Çocukları”, 13 Aralık 2017, Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da sahnelenecek. Lyle Kessler’in yazdığı, Tolga Turna’nın Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini Serkan Üstüner’in üstlendiği oyunda; İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı birlikte rol alıyor. “Çıkmaz Sokak Çocukları”, kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeşin ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dahil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikayesini sahneye taşıyor.
 
Yabancı Sahne’nin TOY İstanbul’a ilk kez konuk olacak yeni oyunu “Netoçka Nezvanova”; Dostoyevski’nin yarım kalan romanına hayat veriyor. Gülay Say ve Zafer Altun rol aldığı, Anzhela Barshchevskaya’nın çevirdiği oyunun yönetmen koltuğunda Deniz Hamzaoğlu oturuyor. Dostoyevski “Netoçka Nezvanova”da; şartlar ve insanlar değişse de değiştirilemez olan yalnızlığımızı küçük bir çocuk duyarlılığıyla ortaya seriyor. Edebiyat tarihi açısından önemli ancak, yazarın diğer eserlerinin gölgesinde kalmış olan eser; küçük bir kız çocuğunun, çocukluktan ergenliğe geçiş sürecinde hayatı ve kendisini tanıma macerasını, yaşadığı büyük trajedilerden, sevgi ve dostluğa tutunarak sıyrılma çabasını, Dostoyevski’nin emsalsiz ifade gücüyle anlatıyor.
 
TOY İstanbul’un 15 Aralık 2017, Cuma akşamı sahnesinde ağırlayacağı “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ise BAM tarafından sahneleniyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda, Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz birlikte rol alıyor. Arka fonuna İstanbul’u alan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, bir aileden üç kuşak kadının, sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik dokunaklı, gerçekçi bir hikâye...
 
Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: toy sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir