Haber

Toy İstanbul Sahnesi Yine Dopdolu

Toy İstanbul Sahnesi Yine Dopdolu

2017.03.22 00:00
| |
0
|
1350

Sizce Nasıl?

Tiyatrosevlerin ikinci adresi “TOY İSTANBUL”, izleyicileri her akşam farklı bir oyunla buluşturmaya devam ediyor.

Tiyatrosevlerin ikinci adresi “TOY İSTANBUL”, izleyicileri her akşam farklı bir oyunla buluşturmaya devam ediyor. Çağrı Şensoy’un yönettiği, İmer Özgün ve Tuğçe Yolcu’nun sahne aldığı, Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun yeni oyunu “Yuva” 22 Mart Çarşamba akşamı sahnede olacak ve çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayacak.

Günümüzün en önemli çağdaş yazarlarından Juan Mayorga’nın, Immanuel Kant’ın aynı adlı denemesinden esinlenerek yazdığı “Ebedi Barış”, 23 Mart Perşembe akşamı TOY İSTANBUL sahnesinde izleyicilerle buluşacak. Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği oyunda Rüçhan Çalışkur, Burak Demir, Serdar Yeğin, Olgun Toker ve Baran Güler rol alıyor.

Son ayların en çok ses getiren oyunlarından “Kaplan Sarılması”, 31 Mart Cuma akşamı “TOY İSTANBUL”da izleyicilerle buluşacak. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazdığı, Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın başrollerinde yer aldığı TOY Prodüksiyon oyunu “Kaplan Sarılması” teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımız ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikayesi üzerinden sorgulatıyor.

Hafta sonunda ise yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına aldıkları “BLU” ile buluşacak izleyiciler. Arthur Schnitzler’in “Der Reigen” isimli eserinden David Hare tarafından uyarlanan oyun 25 Mart Cumartesi akşamı izleyiciyle buluşacak.

26 Mart Pazar günü Burhan Gün’ün yazıp Abdullah Gün’ün yönettiği “Çöp Çetesi ve Ormanın Koruyucuları” sahnede olacak. Oyunda Hakan Gün, Hasan Gündoğdu, Ertuğrul Doğancan, Emre Ertunç, Mesut Gün rol alıyor. Çizgi Kukla Tiyatro Prodüksiyonu oyun insanlara doğayı korumayı öğretmeye çalışan ve yaşam alanlarını Çöp Çetesi’nden kurtarmaya çalışan Orman Koruyucuları’nın hikâyesini anlatıyor.

“TOY İSTANBUL” sahnesi, 28 Mart Salı akşamı Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı göç, şehirleşme ve kenarda kalanların hikâyesini anlatan “Kenardakiler” oyununa ev sahipliği yapacak.

29 Mart Çarşamba akşamı Çağrı Şensoy’un yönettiği Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı mutsuzluğun yarattığı depresyona çareyi ilaçlarda arayan modern insanın durumunu ele alan ‘Tesir’ TOY İSTANBUL sahnesinde olacak.

Oyunlar hakkında detaylı bilgilere www.toyistanbul.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

22 Mart

Çarşamba

20.30

Yuva

23 Mart

Perşembe

20.30

Ebedi Barış

25 Mart

Cumartesi

20.30

Blu

26 Mart

Pazar

13.30

Çöp Çetesi ve Ormanın Koruyucuları

28 Mart

Salı

20.30

Kenardakiler

29 Mart

Çarşamba

20.30

Tesir

31 Mart

Cuma

20.30

Kaplan Sarılması

 

Bilet Satış: www.biletiva.com

Anahtar Kelimeler: toy istanbul

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir