Haber

Toy İstanbul Nisan Ayında

Toy İstanbul Nisan Ayında

2017.04.11 00:00
| |
0
|
2369


Tiyatroseverlerin ikinci adresi “TOY İSTANBUL” Nisan ayında dopdolu bir programla karşımıza çıkıyor.

 “TOY İSTANBUL” SAHNESİ NİSAN AYINDA YİNE DOPDOLU!
 
Tiyatroseverlerin ikinci adresi “TOY İSTANBUL” Nisan ayında dopdolu bir programla karşımıza çıkıyor. TOY İSTANBUL bu ay küçük tiyatroseverlere de zengin bir program sunuyor.
 
Bugüne kadar pek çok kez sahnelenen ve asla eskimeyen Lyle Kessler imzalı “Çıkmaz Sokak Çocukları” 11 ve 25 Nisan Salı akşamları TOY İSTANBUL sahnesinde yer alacak. İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı’nın rol aldığı Tiyatro Yan Etki prodüksiyonu oyun, kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeş ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dâhil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikâyesini anlatırken hayata tutunmak, sistem içinde var olabilmek, güven ve aile kavramlarını sorguluyor.
 
12 ve 26 Nisan Çarşamba akşamları İmer Özgün ve Tuğçe Yolcu’nun sahne aldığı, Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayan oyunu “Yuva”, 19 Nisan Çarşamba akşamı ise Çağrı Şensoy’un yönettiği Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı mutsuzluğun yarattığı depresyona çareyi ilaçlarda arayan modern insanın durumunu ele alan “Tesir” sahnede olacak.
 
20 ve 27 Nisan Perşembe akşamları Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin,” TOY İSTANBUL sahnesinde izleyicilerle buluşacak. Bir aileden üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemediklerinden ve iç seslerinden oluşan oyunda Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz rol alıyor.
 
Kısa sürede büyük ilgi gören ve kapalı gişe oynanan “Kaplan Sarılması” Nisan ayı boyunca Cuma akşamları TOY İSTANBUL sahnesinde olmaya devam edecek. Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın rol aldığı TOY Prodüksiyonu oyunun yönetmen koltuğunda Bahar Kerimoğlu yer alıyor. Kemal Hamamcıoğlu imzasını taşıyan “Kaplan Sarılması” teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımızı ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikayesi üzerinden sorgulatıyor.


 
15 Nisan Cumartesi akşamı ise yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı, Arthur Schnitzler’in “Der Reigen” isimli eserinden David Hare tarafından uyarlanan “BLU” sahnede olacak. Oyun, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına alıyor.
 
TOY İSTANBUL, Pazar günleri perdelerini küçük tiyatroseverler için açıyor ve Çizgi Kukla Tiyatrosu prodüksiyonu oyunlara ev sahipliği yapıyor. Oyunları Burhan Gün uyarlarken, yönetmenliklerini Abdullah Gün üstlenmiş. 23 Nisan’da Charles Perrault’un ünlü hikayesi “Kırmızı Başlıklı Kız” yeni bir yorumla sahneye taşınıyor: “Islık Çalan Kırmızı Başlıklı Kız”. Oyunda Hakan Gün, Hasan Gündoğdu, Hilal Başaran, Emre Ertunç ve Mesut Gün rol alıyor.


 
30 Nisan’da geçtiğimiz ay da TOY İSTANBUL sahnesinde minik izleyicilerle buluşan Grimm Kardeşler’in çok sevilen masalından uyarlama, “Bremen Mızıkacıları Yeni Dünya Bandosu” sahnede olacak. Hakan Gün, Hasan Gündoğdu, Ertuğrul Doğancan, Emre Ertunç, Mesut Gün rol aldığı oyun, evlerinden değişik sebeplerle ayrılmak zorunda kalan Eşek, Köpek, Kedi ve Horoz’un yollarının kesişip, birlikte Bremen’e gidip Belediye Bandosu’na katılmaya karar vermelerini anlatıyor.

Oyunlar hakkında detaylı bilgilere www.toyistanbul.com sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
 
11 Nisan Salı 20.30 Çıkmaz Sokak Çocukları
12 Nisan Çarşamba 20.30 Yuva
14 Nisan Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
15 Nisan Cumartesi 20:30 BLU

19 Nisan Çarşamba 20.30 Tesir 
20 Nisan Perşembe 20.30 Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
21 Nisan Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
23 Nisan Pazar 15:00 Islık Çalan Kırmızı Başlıklı Kız

25 Nisan Salı 20.30 Çıkmaz Sokak Çocukları
26 Nisan Çarşamba 20.30 Yuva
27 Nisan Perşembe 20.30 Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
28 Nisan Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
30 Nisan Pazar 13:30 Bremen Mızıkacıları Yeni Dünya Bandosu

Anahtar Kelimeler: toy istanbul

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir