Haber

Toy İstanbul'da 7- ve 8 Haziran'da

Toy İstanbul'da 7- ve 8 Haziran'da

2018.05.30 00:00
| |
0
|
2952


TOY İstanbul, haziran ayında da sezonun ses getiren oyunlarını sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.
 
TOY İSTANBUL’DA  “MUTLUYDUK BELKİ BUGÜNE KADAR” ve “SEN İSTANBUL’DAN DAHA GÜZELSİN”!
 
TOY İstanbul, haziran ayında da sezonun ses getiren oyunlarını sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. TwoTwo Prodüksiyon’un “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar”ı 7 Haziran’da, BAM’in “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”i ise 8 Haziran’da TOY İstanbul’da!
 
 
7 Haziran 2018 Perşembe akşamı tiyatroseverlerle buluşacak olan “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar” oyunu, TwoTwo Prodüksiyon tarafından sahneye konuyor. Paolo Genovese’ın yazdığı ve Kerem Pilavcı’nın uyarladığı oyunun yönetmen koltuğunda Ahmet Sami Özbudak oturuyor. Canan Atalay, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Giray Altınok, Faruk Barman, Fehmi Karaarslan ve Deniz Karaoğlu’nun rol aldığı “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar”, dijital dünyada kurulan mahremiyetin açığa çıkmasının nelere sebep olacağını tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Oyun, cep telefonlarını birer kara kutuya, hatta birer dijital mayın haline getirmenin başımıza ne işler açabileceğini net bir şekilde gözler önüne seriyor.
 
BAM’ın sahneye koyduğu, Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” oyunu ise, 8 Haziran 2018 Cuma akşamı sahnelenecek. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz birlikte rol alıyor. Arka fonuna İstanbul’u alan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, bir aileden üç kuşak kadının, sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik dokunaklı, gerçekçi bir hikâye...
 
Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: toy istanbul, sen istanbul dan daha güzelsin

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir