Haber

Tiyatro Sahnesinde Hüzünlü Bir İzmir Hikayesi

Tiyatro Sahnesinde Hüzünlü Bir İzmir Hikayesi

2019.04.17 00:00
| |
0
|
2626


Tiyatro Kalemi’nin sahneye taşıdığı hüzünlü bir İzmir hikayesi, ŞARKICI – Darbenin Ortasında sezonun son oyununu oynuyor.

ŞARKICI – Darbenin Ortasında

“TİYATRO SAHNESİNDE HÜZÜNLÜ BİR İZMİR HİKÂYESİ”

Tiyatro Kalemi’nin sahneye taşıdığı hüzünlü bir İzmir hikâyesi, ŞARKICI – Darbenin Ortasında sezonun son oyununu oynuyor. Kamer Yıldız Ok’un yazıp yönettiği, Melis Caba, Caner Arıkan, Lale Başara, Erkan Kocaman, Beldem Şengül ve Cemal Aşkın Alpçetin ’in oynadığı oyun 18 Nisan’da saat 20.30’da NHKM Konak Halk Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

1980 darbesinin yasaklarının sürdüğü günlerde, metruk bir Basmane pavyonundan görünen insan manzaraları…

Herkesin bedel ödemek zorunda kaldığı bir dönemde, Basmane ‘de büyümüş, sahneye çıkabilmek uğruna vesika almak zorunda kalan Zümrüd’ün; ailesi İzmir sosyetesinde, kendisi gece hayatında ünlenen Göztepeli Emin’in; dönemin baskılarına rağmen, mekânını ayakta tutmaya çalışan Eşrefpaşalı Bahri’nin;  şen şakrak, her dilin duyulduğu Ballıkuyu ’da oturan eski şarkıcı Gönül’ün; insanları sıcacık tenha bir Hilal sokağında kendi davasına inanan Davud’un ve İkiçeşmelik yokuşunu çıkamayacağı zamanlarda pavyonu evi bellemiş Sırma’nın, kendi yaşamlarıyla ve darbenin gerçekleriyle yüzleşmelerine tanıklık edeceğiniz hüzünlü bir İzmir hikâyesi…

Anahtar Kelimeler: şarkıcı, Şarkıçı (Darbenin Ortasında)

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir