Haber

Tiyatro Öteki Hayatlar  tiyatro sezonunu kapatıyor.

Tiyatro Öteki Hayatlar tiyatro sezonunu kapatıyor.

2017.04.27 00:00
| |
0
|
3032


"Kuartet" sezonun son oyunlarıyla İkinci Kat sahnesinde...

 

Tiyatro Öteki Hayatlar, mayıs ayındaki son gösterimlerle 2016-2017 tiyatro sezonunu kapatıyor.

"Kuartet" sezonun son oyunlarıyla İkinci Kat sahnesinde

H. Can Utku'nun yazdığı, Nazlı Durlu ile Ziya Demirel'in birlikte yönettiği Kuartet, yirmili yaşlarında yeni evli bir çift olan Berk ve Ece’yle, on yılı aşkın bir süredir evli olan Süreyya ve Edip’in, farklı kombinasyonlarla yaptıkları 13 buluşma aracılığıyla bu dört farklı bireyi cinselliğe ve aşka yaklaşımları üzerinden anlamaya çabalıyor. Çift olarak tek tek var olabilmek ne kadar mümkündür?  Bir kalp birden fazlasını sevebilir mi, peki ya ikiden fazlasını? 

Kuartet, sezon boyunca İkinci Kat sahnesinde izlenebilir.

 
Rezervasyon için : 0545 462 45 28  /  info@otekihayatlar.comTürkiye'de ilk kez Tiyatro Öteki Hayatlar tarafından sahnelenen "Kürklü Venüs" sezonun son oyunlarıyla Asmalı Sahne'de 

Tiyatro Öteki Hayatlar, on ikinci sezonunda İstanbul’da ilk defa çeviri bir oyunla seyirci karşısına çıkıyor: Kürklü Venüs. 2010 yılında off-Broadway’de sahnelenmeye başlayan, 2011’de Broadway’e geçen ve En İyi Oyun kategorisinde Tony Ödülleri’ne aday gösterilen David Ives imzalı oyun Türkiye’de ilk kez Öteki Hayatlar tarafından sahneleniyor. Sinema izleyicilerinin Roman Polanski’nin 2013 yılında çektiği film uyarlamasıyla aşina olduğu oyun H. Can Utku çevirisi ve rejisiyle sezon boyunca seyircilerle buluşacak.

 

İncelikli bir mizahı insanın daha karanlık yanlarıyla birleştiren, oyunun ve oyunculuğun nerede başlayıp bittiğini sorgulatan metin mazoşizme adını veren Leopold von Sacher-Masoch’un “Kürklü Venüs” kitabını sahneye uyarlamak isteyen bir yönetmen ile başrol için seçmelere gelen bir oyuncu etrafında şekilleniyor. Oyun içinde oyun biçimindeki kurgusuyla dikkat çeken metinde, ezen – ezilen ilişkisinin kaygan zeminli yapısı üzerinden kadın-erkek ilişkisi irdeleniyor. Konunun evrenselliğiyse çeviride metnin Türkiye’ye uyarlanmasıyla bir kez daha çiziliyor. Yönetmen Thomas Novachek, Bülent olarak Artun Özsemerciyan tarafından canlandırılırken Vanda Jordan da Funda ismiyle ve Berrin Dinçer’in oyunculuğuyla karşımıza çıkıyor.

 
Rezervasyon için : 0212 243 37 20  /  0537 278 69 69  /  0535 862 91 24 /  info@otekihayatlar.com

Geçtiğimiz sezon izleyici karşısına çıkan "Ağustos Sonu" sahneye veda ediyor

Ağustos Sonu, ünlü bir yazarla evli olan ve tüm hayatını onun gölgesinde geçirmiş bir kadının onun ölümünden sonra kendisinin gerçekte kim olduğunu keşfetme ve özgürlüğünü bulma hikayesidir. On yedi yaşındayken hayranı olduğu büyük yazarla tanışıp ona âşık olan Zerrin birlikte geçirdikleri 25 yılın sonunda onu kaybettiğinde yaşamını yeni baştan kurma zorunluluğuyla karşı karşıya kalmıştır. Bunu yaparken karşısına yeni bir aşk olasılığı çıktığındaysa ömrünün yarısından fazlasında kendi kimliğini bir erkeğe bağlı olarak tanımlamış olduğu gerçeğini fark eder. Yaşamının sonbaharına doğru adım atarken belki de ilk defa kendi kendine sorar: Atıf Erkan’ın karısı olmak dışında Zerrin kimdir?

H. Can Utku'nun yazıp İdil Engindeniz Şahan'ın yönettiği oyunda Sinem Erten, Zeynep Seda Alhas, Tonguç Dikme, Yağız Gürcan ve Artun Özsemerciyan rol alıyorlar.

Zeynep Seda Alhas bu oyundaki performansıyla geçtiğimiz sezon Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.


Rezervasyon için : 0212 243 37 20  /  0537 278 69 69  /  0535 862 91 24 /  info@otekihayatlar.com
Biletlerimizi online satın almak için tıklayın...
 
Tiyatro Öteki Hayatlar Kimdir?

Tiyatro Öteki Hayatlar, farklı tiyatro geçmişlerine sahip farklı hayatların, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nda kesişmesiyle temellerini attı. 10 yılı aşkın süredir birlikte tiyatro yapan ve bu süreçte gerek yerli gerekse yabancı yazarların oyunlarını amatör sahnelerde sergileyen ekip, 2005 yılında profesyonelliğe adım atmaya karar verdi ve Tiyatro Öteki Hayatlar'ı kurdu. Amatör paylaşımcı ruhunu kaybetmeden, profesyonelce tiyatro yapmayı amaçlayan ekip, birer birer kendi içlerinde taşıdıkları öteki hayatları, sahneden öteki hayatlara anlatmak istiyor.
 
Bilgi için: Eda Erman / 0533 593 67 80 / info@otekihayatlar.com   
 
Tiyatro Öteki Hayatlar - Mayıs 2017
5 Mayıs 2017 Cuma - 20.30     KÜRKLÜ VENÜS     ASMALI SAHNE
7 Mayıs 2017 Pazar - 19.00     KUARTET     İKİNCİ KAT
12 Mayıs 2017 Cuma - 20.30     KÜRKLÜ VENÜS     ASMALI SAHNE
14 Mayıs 2017 Pazar - 15.00     AĞUSTOS SONU     ASMALI SAHNE
14 Mayıs 2017 Pazar - 19.00     KUARTET     İKİNCİ KAT
17 Mayıs 2017 Çarşamba - 20:30     KÜRKLÜ VENÜS     ASMALI SAHNE

Anahtar Kelimeler: öteki hayatlar, kuartet, kürklü venüs, ağustos sonu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir