Haber

Tiyatro Keyfi şükran plaketi verecek!

Tiyatro Keyfi şükran plaketi verecek!

2017.08.20 00:00
| |
0
|
4473


Tiyatro Keyfi Ekim ayında düzenleyeceği bir törenle kuruluşundan beri topluluğa hizmet veren değerli oyuncu, tasarımcı ve teknik elemanlara teşekkür plaketi sunacak.

Hakkı Ergök, Reha Özcan, Tamer Levent, Can Atilla, Bekir Aksoy, Çiçek Dilligil, Galip Erdal, Tayfun Dinçer, Nilüfer Açıkalın, Kubilay Tunçer, Kosta Kortidis, Gökhan Erarslan, Emrah Serbes, Özgün Uğurlu, Orhan Kılıç, Begüm Topçu Turay, Serap Yılmaz, Erhan Yazıcıoğlu, Neslihan Yeldan, Devrim Evin, Ece Özdikici, Yüksel Aymaz, Murat Gülmez, Mesut Yılmaz, Kerem Muslugil, Hakan Eke, Kemal Erdurak, Gizem Yağız, Eda Kandulu, Duygu Sarışın, Burcu Görek, Çağlar Polat, Dilhan Aras, Filiz Uysal, Ceylan Yılmaz, Cansu Ersoy, Alpaslan Karaduman, Kerem Kuraner, Orhan Enes Kuzu, Mine Gökbuget Erbek, Sqhyri Caushaj, Gülru Sinem Akkaya Vedat Vural, Berna Yavuz, Elif Avcı, Serhat Torun, Hatice Çetin, Yiğit Can Bahçeci, Zeynep Diker, Melis Karaman, Sinan Kukul, Serap Aksoy, Metin Gümüşoğlu ve Mert Tosun’a plaketlerini Tiyatro Keyfi’nin sanat yönetmeni Kemal Başar verecek.
 
5. yılını kutlayan topluluk yeni sezonu Eylül ayında ana sahnesi Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de "Camille - Taşın Kalbi" ile açıyor. Ekim ayında ise yeni prodüksiyonları "Çocuk İstiyorum" ve "Gözlerin Ardında" prömiyer yapıyor. Topluluk 5. yılını kutladığı 2017-18 tiyatro sezonunda 8 eseriyle İstanbul ve Anadolu turnelerinde olacak.
 
‘Camille’, yaşamı, özgürlükçü fikirleri ve kendinden yaşça oldukça büyük heykeltraş Rodin’le olan tutkulu ilişkisiyle ve yaptığı olağanüstü heykellerle erkek sanatçılara meydan okuyan yapısıyla yaşadığı çağa ağır gelen ve ömrünün son 25 yılını akıl hastanesinde geçirmek zorunda kalan Camille Claudel’in çarpıcı öyküsünü sahneye taşıyor. Kosta Kortidis yazdı. Kemal Başar’ın yönettiği eserde Begüm Topçu Turay, Kubilay Tunçer ve Serap Yılmaz rol alıyor.
 
Bekir Aksoy’un yazdığı ‘Çocuk İstiyorum’  ilişkiler ve yalanlar üstüne bol sürprizli, interaktif, doludizgin bir komedi. İlk kez sahneleniyor. Galip Erdal yönetiyor. Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Kemal Başar ve Defne Bölükbaşıoğlu oynuyor.
 
Tiyatro Keyfi’nin yeni sezon eserlerinden ikincisi, Nava Semel’in “Gözlerin Ardında’ adlı oyunu. Müzikal dram tarzındaki eseri Kemal Başar yönetiyor.  Eserin hareket düzeni dünya çapındaki koreograf Hugo Wolff’a ait. Özgün ve orkestrasının canlı performansla sahne alacağı eserde down sendromlu oğlunun doğumundan sonra hayatı tamamen değişen, eşi dahil çevresindeki herkes tarafından yalnız bırakılan ressam anneyi Eda Kandulu oynuyor.
 
TİYATRO KEYFİ’NİN İLKELERİ
·      Tiyatro Keyfi bir repertuar tiyatrosudur.
* İlk kez oynanan metinleri ve klasikleri orta oyunundan yola çıkan minimalist ve çağdaş bir üslupla yapar.
* Sahnelemelerde seyirciye yakın olmak, tepeden bakmamak ve içtenlik esastır.
* Eserlerde ekip ruhunu bilen tanınmış güçlü yönetmen, tasarımcı ve oyuncular ile Tiyatro Keyfi Atölyeleri ve Tiyatro Keyfi’nde yetişen yetenekli gençler görev alır. 
* Eserler davetliler ve basın mensupları dışında herkese ücretlidir.
 
İletişim:
www.tiyatrokeyfi.com.tr
info@tiyatrokeyfi.com.tr
05382722379

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir