Haber

Tiyatro Keyfi yeni sezonu

Tiyatro Keyfi yeni sezonu "Camille - Taşın Kalbi" ile açıyor.

2017.09.20 00:00
| |
0
|
2952


Tiyatro Keyfi yeni sezonu 22 Eylül Cuma akşamı ana salonu olan Süzer Plaza'daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de "Camille - Taşın Kalbi" ile açıyor.


Dünyada kadın haklarının sembolü olan, kadının sanatçı sayılmadığı 19. yüzyıl Fransa'sında kendini topluma heykeltraş olarak kabul ettiren, önyargılara ve baskıya ve erkek egemen topluma başkaldırdığı için hayatının son 25 yılını akıl hastanesinde geçirmek zorunda kalan Camille Claudel ile büyük heykeltraş Auguste Rodin'in sancılı ilişkisinin ardında dünyada kadına bakışın konu edildiği Kültür Bakanlığı destekli "Camille - Taşın Kalbi"ni Kosta Kortidis yazdı, Kemal Başar yönetti. Dünyada ilk kez sergilenen eserde usta oyuncular Begüm Topçu Turay, Kubilay QB Tunçer ve Serap Yılmaz rol alıyor. Oyunun orijinal müzikleri Can Atilla imzasını taşıyor.

Tiyatro Keyfi yeni eserlerinin provalarını da sürdürüyor. 9 Ekimde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de yapılacak basın galasıyla sezona merhaba diyecek olan "Çocuk İstiyorum"un yazarı Bekir Aksoy. Komediyi Turgay Kantürk yönetiyor. Biletleri Biletix'te satışta olan ve dünya prömiyeri yapacak olan eser 12, 13, 24 ve 27 Ekim 20:30'da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de, 15 ve 29 Kasım'da ise Duru Tiyatro'da seyirciyle buluşacak. Ünlü oyuncular Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Kemal Başar'a Defne Bölükbaşıoğlu eşlik ediyor. 

6 Kasımda Garaj'da yapılacak olan görkemli galayla seyirciyle buluşacak olan "Gözlerin Ardında" ise aynı zamanda down sendromu farkındalık projesi de olan çarpıcı bir müzikal. Özgün ve orkestrasının canlı performansla sahne alacağı, Özgün'ün bilinen şarkılarının yanı sıra oyun için yaptığı özel şarkıları da seslendireceği eserde down sendromlu oğlu doğduktan sonra hayatı altüst olan genç anneyi Eda Kandulu oynuyor. Nava Semel'in yazdığı oyunu Kemal Başar yönetti. Müzikal, sezon boyu Garaj ile Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde sergilenecek.

22 Eylül Cuma akşamı 20:30'da Süzer Plaza'daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de sergilenecek olan "Camille - Taşın Kalbi" ve Tiyatro Keyfi'nin diğer eserlerinin 4 aylık programı ile ayrıntılı bilgiler, topluluğun www.tiyatrokeyfi.com.tr adresinde. Biletler ise Biletix ve gişede.

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, camille, taşın kalbi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir