Haber

Tiyatro Keyfi, yeni eseri

Tiyatro Keyfi, yeni eseri "Gözlerin Ardında - Özgün Akustik"in provalarını sürdürüyor.

2017.10.23 00:00
| |
0
|
4333


Yönetmenin Romanya'da Romen oyuncularla yaptığı sahneleme 20. sezonunda devam ediyor,..

Nava Semel'in yazdığı dünyaca ünlü metni daha önce Romanya'nın GA Petculescu Tiyatrosu'nda ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nda da iki kez yöneten Kemal Başar, bu sefer eseri dünyada ilk kez olmak üzere interaktif müzikal şeklinde sahneye koyuyor.

Yönetmenin Romanya'da Romen oyuncularla yaptığı sahneleme 20. sezonunda devam ediyor, ayrıca pek çok uluslararası ödüle de sahip. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda 5 sezon kapalı gişe süren sahneleme ise yönetmenin Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığında layık görüldüğü Başbakanlık Farkındalık Ödülü'nün yanı sıra pek çok ödül ve övgü aldı. Eser Anadolu'yu senelerce gezmesinin yanı sıra uluslararası turneler de yaptı.

Aynı zamanda bir down sendromu farkındalık projesi de olan "Gözlerin Ardında - Özgün Akustik"in müzikleri ünlü pop sanatçısı Özgün Uğurlu'ya ait. Işık tasarımı Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı ise Mine Erbek Gökbuget imzasını taşıyor. İlk kez tiyatro sahnelerinde izleyeceğimiz Özgün Uğurlu eserde hem oynuyor, hem sevilen parçalarının yanı sıra eser için yaptığı yeni şarkıları yaylı çalgılar orekestrası eşliğinde canlı performansla, akustik olarak söylüyor. Down sendromlu oğlunun doğumundan sonra hayatı tamamen değişen, kendini oğlunun gelişimine adayan, bu mücadelede eşi dahil herkes tarafından yalnız bırakılan anneye ise Tiyatro Keyfi Atölyeleri'nden yetişen Eda Kandulu hayat veriyor. Eser sadece sahneye değil, salona ve fuayeye de yayılan bir reji ile, seyirciyle iç içe, çarpıcı bir yorumla sahneye konuyor.

"Gözlerin Ardında - Özgün Akustik" 21 Kasım'da Süzer Plaza'daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de seyircisiyle buluşacak. Eserin 2017 programına www.tiyatrokeyfi.com.tr internet adresinden, biletlerine ise Biletix'ten ulaşılabiliyor.

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, Gözlerin Ardında - Özgün Akustik

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir