Haber

Tiyatro Keyfi sezona 6 eserine bu sezon ekleyeceği 2 yeni eser ve 2 galayla giriyor.

Tiyatro Keyfi sezona 6 eserine bu sezon ekleyeceği 2 yeni eser ve 2 galayla giriyor.

2017.09.01 00:00
| |
0
|
3402


9 Ekimde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de yapılacak basın galasıyla sezona merhaba diyecek olan "Çocuk İstiyorum...

9 Ekimde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de yapılacak basın galasıyla sezona merhaba diyecek olan "Çocuk İstiyorum"un yazarı Bekir Aksoy. Komediyi Galip Erdal yönetiyor. Biletleri Biletix'te satışta olan ve dünya prömiyeri yapacak olan eser 12, 13, 24 ve 27 Ekim 20:30'da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de seyirciyle buluşacak. Ünlü oyuncular Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy ve Kemal Başar'a Defne Bölükbaşıoğlu eşlik ediyor.

6 Kasımda Garajistanbul'da yapılacak olan görkemli galayla prömiyer yapacak olan "Gözlerin Ardında" ise çarpıcı bir müzikal oyun. Özgün ve orkestrasının canlı performansla sahne alacağı, Özgün'ün bilinen şarkılarının yanı sıra oyun için yaptığı özel şarkıları da seslendireceği eserde down sendromlu oğlu doğduktan sonra hayatı altüst olan genç anneyi Eda Kandulu oynuyor. Nava Semel'in yazdığı oyunu Kemal Başar yönetti. Müzikal, sezon boyu Garajistanbul ile Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde seyirciyle buluşacak.
 
Topluluk sezonu özgür yaşantısı ve toplumun yargılarına başkaldırrmasıyla dünyada kadın haklarının sembolü haline gelen, hayatının son 25 yılını akıl hastanesinde geçirmek zorunda kalan Camille Claudel ve Auguste Rodin'in sancılı ilişkisinin ardında dünyada kadına bakışın konu edildiği "Camille" ile 22 Eylülde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de açıyor. Kosta Kortidis'in yazdığı eserri Kemal Başar yönetti. Usta oyuncular Begüm Topçu Turay, Kubilay Tunçer ve Serap Yılmaz rol alıyor.
 
 
2013'te uluslararası bir şirket olan Emma Art'ın bir markası olarak kurulan ve ana salonu Süzer Plaza'daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne olan Tiyatro Keyfi'nin eserleri hakkında ayrıntılı bilgiler, aylık oyun programı ve biletler için topluluğun www.tiyatrokeyfi.com.tr internet adresi ziyaret edilebilir.

Anahtar Kelimeler: tiyatro keyfi, çocuk istiyorum, camille, Gözlerin Ardındaki Çocuk

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir