Haber

Tiyatro 4, TANDEM İş Birliği İle İtalyada

Tiyatro 4, TANDEM İş Birliği İle İtalyada

2017.05.08 00:00
| |
0
|
2497

Sizce Nasıl?

İzmir’in Alternatif Tiyatro Kollektifi “Tiyatro 4”, İtalya’nın Teatro dell’Argine Tiyatrosu ile yeni bir oyun sahneye koydu.

Bu sezon "Shakespeare Öldü Aş Bunları" oyunuyla İstanbul ve İzmir seyircisinin ilgisini çeken Tiyatro4, Türkiye ile AB ülkeleri arasında kültürel işbirliğin gelişmesini hedefleyen TANDEM Kültür Yöneticileri Değişim Programı kapsamında İtalya’da Teatro dell’Argine Tiyatrosu ile bir araya gelerek "Feel Free(dom)” adlı oyunu İtalyalı sanat severlerle buluşturdu.

Derya Efe ve Kağan Uluca’nın Teatro dell'Argine oyuncularıyla yaptıkları atölye çalışmalarının sonucunda, Teatro dell'Argine ve Tiyatro4 işbirliğinde gerçekleşen proje; "Feel Free(dom)", Mayıs ayında gösterimine İtalya’nın Bolonya şehrinde devam edecek.

Projenin ikinci ayağı "özGür hisset” ise Haziran ayında İzmir’de, Teatro dell'Argine yönetmenleri tarafından gerçekleşecek. Bir TANDEM projesi olan oyun, tema olarak ‘Özgürlük’ü seçerek; İtalya'daki ve Türkiye'deki özgürlük kavramının benzerliklerini ve farklılıklarını araştırmayı hedefliyor.

Tiyatro4 ve Teatro dell’Argine'nin bu işbirliği yeni projelerle İzmir ve Bolonya’da devam edecek.

Anahtar Kelimeler: Tiyatro 4, Teatro dell’Argine, Shakespeare Öldü Aş Bunları

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir