Haber

Tatavla Tiyatro, bu sene ‘’iyi şeyler sezonu’’nu 1 Ekim’de, ‘’Antigone’’ oyunuyla açıyor.

Tatavla Tiyatro, bu sene ‘’iyi şeyler sezonu’’nu 1 Ekim’de, ‘’Antigone’’ oyunuyla açıyor.

2016.09.12 00:00
| |
0
|
3037


Sophokles’in dünya edebiyatına kazandırdığı ‘’Antigone’’ 20. Yüzyılın başarılı tiyatro yazarı Jean Anouilh tarafından yeniden yorumlanarak tiyatro sahnesine konuk olmaya devam ediyor.

Tatavla Tiyatro, bu sene ‘’iyi şeyler sezonu’’nu 1 Ekim’de, dünya edebiyatının ilk ‘’direniş’’ örneği kabul edilen ‘’Antigone’’ oyunuyla açıyor.

Geçtiğimiz yılı ‘’baĞzı şeyler sezonu’’ olarak tamamlayan Tatavla Tiyatro, yeni sezonu olan “iyi şeyler sezonu”nu 1 Ekim’de Jean Anouilh’in II.dünya savaşı sırasında Fransız direnişini desteklemek amacıyla  yeniden yazdığı ‘’Antigone’’ oyununun prömiyeri ile açıyor. 

Bu direnişi daha da anlamlı hale getirebilmek adına, Tatavla Tiyatro 1 Ekim’de bütün basın mensuplarını tiyatroya davet ediyor. “Antigone” etrafında destek, dayanışma, haber alma ve haber yapma özgürlüğü adına… 

Sophokles’in dünya edebiyatına kazandırdığı  ‘’Antigone’’  20. Yüzyılın başarılı tiyatro yazarı Jean Anouilh  tarafından yeniden yorumlanarak tiyatro sahnesine konuk olmaya devam ediyor. Tatavla Tiyatro, 2016-2017 tiyatro sezonunu yönetmenliğini Eraslan Sağlam’ın yaptığı, Tatavla Tiyatro  oyuncularının rol aldığı Jean Anouilh’in "Antigone" oyununun prömiyeri ile 1 Ekim 20:30’da seyirciyle buluşacak. Oyun, Antigone'nin kardeşinin ölüsünü gömdürmek için kendini feda ederken, kendini masum da görse iktidar sahiplerinin ve bir kralın, ne kadar pis bir iş yaptıklarını ve  bu rollerini bizzat kendilerinin tercih ettiklerini ortaya koyuyor. 

Tatavla Tiyatro

Kuloğlu Mah. Ağa Hamamı Sk. Ağa Han 1/1 Cihangir Beyoğlu İstanbul 0212 233 52 30 www.tatavlasahne.com

Anahtar Kelimeler: antigone, tiyatro tatavla

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir