Haber

Tac'ın Nöbetcileri ve Joker Toy sahnede

Tac'ın Nöbetcileri ve Joker Toy sahnede

2017.11.15 00:00
| |
0
|
2041


B Planı’nın yeni oyunu “Tac’ın Nöbetçileri” 22 Kasım Çarşamba akşamı bir kez daha
“TAC’IN NÖBETÇİLERİ” ve “JOKER” 22-23 KASIM’DA TOY İSTANBUL’DA!
 
 
B Planı’nın yeni oyunu “Tac’ın Nöbetçileri” 22 Kasım Çarşamba akşamı bir kez daha ve Avrupa yakasında sadece TOY İstanbul sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Onur Alagöz’ün tek kişilik “Joker” oyunu ise 23 Kasım Perşembe akşamı yeniden TOY İstanbul’da sahnelenecek.
 
Kaya Akkaya ve Murat Eken’in birlikte rol aldığı “Tac’ın Nöbetçileri”; 22 Kasım 2017, Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da sahnelenecek. B Planı’nın yeni oyunu “Tac’ın Nöbetçileri”; 1648’de Agra’da, dillere destan hikâyesi ve eşsiz mimarisiyle dünyanın yedi harikasından biri olmuş, aşkın ve cennetin tasviri görkemli yapı Tac Mahal’i koruyan iki muhafızın dostluğunu hem eğlenceli hem de dramatik bir dille anlatıyor. Temelinde güzellik kavramını tartışırken inanç ve kanunların onu nasıl yok edebileceğini inceleyen oyun, kurallar ve özgürlük arasına sıkışmış bizleri yeni bir masala çağırıyor. Rajiv Joseph’in kaleme aldığı, Sami Berat Marçalı’nın dilimize çevirip yönettiği oyunun yardımcı yönetmenliğini Seda Türkmen üstleniyor. 
 
 
23 Kasım 2017, Perşembe akşamı TOY İstanbul’da yeniden tiyatroseverlerle buluşacak olan tek kişilik “Joker” oyununda Onur Alagöz rol alıyor. Ceren Yüksekkaya’nın yazıp yönettiği oyun; tiyatronun sorunlarını, dizileri, popüler kültürü, star sistemini, cüzdanı ile vicdanı arasında, iyi-doğru oyuncuyla ünlü oyuncu arasında sıkışan tiyatro sahiplerinin kederini tartışırken izleyiciye bol bol da kahkaha attırıyor.
 
Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, toyistanbul.com’dan ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69
 

Anahtar Kelimeler: b planı, tac ın nöbetcileri, joker

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir