Haber

Şimdi Sırası Mı? Seyircisiyle Buluştu!!!

Şimdi Sırası Mı? Seyircisiyle Buluştu!!!

2017.10.17 00:00
| |
0
|
7403


İstanbul Kumpanyası 2017-2018 Tiyatro sezonuna, çok ses getirecek bir komedi oyunu olan “Şimdi Sırası Mı?” ile hızlı bir giriş yaptı.

15 Ekim 2017 Pazar günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ilk gösteri seyircilerden tam not aldı. Seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan “Şimdi Sırası Mı?” adlı oyun, izleyicileri kahkahalara boğdu.


Birbirinden eğlenceli ve renkli karakterleri, kalabalık kadrosu ile bu oyun kendinden epey söz ettireceğe benziyor. 


George Feydau’nun “Kadınlar Terzihanesi” adlı oyunundan Tarık Şerbetçioğlu tarafından günümüze ve ülkemize uyarlanan “Şimdi Sırası Mı?” adlı oyunun yönetmeni usta oyuncu Tarık Şerbetçioğlu. Dekor ve kostüm tasarımları ise Binnur Şerbetçioğlu imzasını taşıyor.


Oyunda; Doktor Ferit Bey parası için evlendiği karısının bitip tükenmek bilmeyen kıskançlıkları ve kaynanası İkbal Hanım'ın dırdırından hayli sıkılmıştır. Günün birinde hastası Belkıs Hanım ile bir kaçamak yaşamak ister. Belkıs Hanım buluşacakları gün Ferit Bey’i bekletir gelmez. Ferit yorgun, kızgın ve perişan bir halde eve gelir.


Gece kocasının eve gelmediğini anlayan Nazan Hanım annesi İkbal Hanım’a kocasının kendisini aldattığından şüphelendiğini söyler. Damadını pek sevmeyen ve bu evliliğe kızının hatırına onay veren İkbal Hanım’a gün doğar. Ferit dün gece eve gelmemesinin sebebi olarak kuzeni Kamuran’ın hastalığını bahane eder. Ancak hiçbir şeyden haberi olmayan Kamuran çıkıp gelince işler karışır.


Oyunun oyuncu kadrosu ise şöyle; Tarık Şerbetçioğlu, Cem Özoktay, Seda Nuroğlu, Deniz Nida Şener, Gizem İnceoğlu, Ezgi Altıkulaç, Dilara Büyükbayraktar,  Aydeniz Kurtuluş, Deniz Noyan, Serhan Atak, Doğanay Cireli, Yansı Deniz Özçelik.


Oyun Takvimi


22 Ekim 2017 Pazar 19:00 Torıum AVM
4 Kasım 2017 Cumartesi 20:30 Kozyatağı K.M
26 Kasım 2017 Pazar 19:00 Kadıköy Barış Manço K.M
12 Aralık 2017 Salı 20:30 Caddebostan K.M

Anahtar Kelimeler: şimdi sirasi mı, istanbul kumpanyası

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir