Eleştiri

Sherlock Kenan oyunu olaylı

Sherlock Kenan oyunu olaylı

2018.03.25 00:00
| |
0
|
2390

Sizce Nasıl?

Oyunumuz 24 Mart 2018 Cumartesi günü 20:15 te Ankara Batıkent te bulunan Meydan AVM Sinan Bengier tiyatro salonunda prömiyer yaptı.

Merhaba sevgili dostlar Sherlock Kenan isimli tiyatro oyunumuz 24 Mart 2018 Cumartesi günü 20:15 te Ankara Batıkent te bulunan Meydan AVM  Sinan Bengier tiyatro salonunda prömiyer yaptı. Ben de oyunun yazarlığını yönetmenliğini ve baş rolünü üstlenmiş bulunmaktaydım. Yenimahalle belediyesine bağlı bu salonda belediye çalışanları tarafından iki gün prova ve bir gün oyun süresi boyunca saygısızlık üst seviyelerdeydi.

Biz ve belediye çalışanları arasındaki tartışmalar hiç durmadan bir çığ gibi büyüyordu. Işıklı,sesli provaya sahneye gittiğimizde kullanamayacağımızı bildiren salon görevlisi uygunsuz üsluplarla müdürünü aramamı istedikten sonra müdürünün odayı açmasını istemesine rağmen oyalanmaya devam etmiş bizim ve tiyatromuzun işini sekteye uğratmıştı. Salon görevlisi salonun başında durmuyor ve prova boyunca sürekli ses çıkarıyor konsantrasyonumuzu bozuyordu.(Kasten yapıldığını düşünüyoruz) Oyun günü ise iki kulis bulunmasına rağmen tek kulis kullanmamız gerektiğini iddia ediyorlardı.

Salon görevlisi bayan oyuncularımızdan birinin itirazına karşılık onun üstüne yürümüştür. Oranın görevlisi olduğunu iddia eden beyefendiyi provalar süresince hiç görmedik. Oyun günüde siz göevlisiyseniz neden burada değildiniz diye sorduğumuzda "Ben her zaman görevimin başında olmak zorundamıyım" yanıtını alınca bir şoka daha kapıldık.

 

Üzerine daha bir çok probleme rağmen sahneye çıkıp oyunumuzu oynadık. Ankara Yenimahalle belediyesine bağlı çalışan bu denli saygısız elemanları kınıyor ve sizleri protestoya davet ediyoruz. Bu yazıyı yayınlayan tiyatronline ailesine ve bizleri yalnız bırakmayacak olan  güzel yürekli sizlere çok çok teşekkür ederiz.

Onurcan Taş                                                                                                                                                 

Sihir Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni

Anahtar Kelimeler: sherlock kenan

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir