"Shakespeare Öldü Aş Bunları” yeniden İstanbul’da

2017.03.22 00:00
| |
0
|
2168


İzmir’in Alternatif Tiyatro Kollektifi “Tiyatro 4” yeni oyunu "Shakespeare Öldü Aş Bunları” ile ikinci kez İstanbul’da tiyatro severler ile buluşuyor.

İzmir’in Alternatif Tiyatro Kollektifi “Tiyatro 4” yeni oyunu "Shakespeare Öldü Aş Bunları” ile ikinci kez İstanbul’da tiyatro severler ile buluşuyor.

Shakespeare'in günümüz insanının ve içinde yaşadığı dünyanın sorunlarını anlatmakta yetersiz kaldığı iddiasını sunan "Shakespeare Öldü Aş Bunları” tiyatro oyunu, içinde bulunduğumuz zaman dilimini tanımlayıp, güncel fotoğrafını çekiyor.

Aşırı dağlanmış, yanmış, parçalanmış dünyamızla, tuhaf tutkularımız, şiddetli kavgalarımız, sarsıcı aşklarımız ve gıcık zevklerimizle meşgul ediyor. Marilyn Monroe'dan Jean Luc Godard'a, Werner Heisenberg'den Niels Bohr'a kadar popüler ve bilimsel referanslarla işlenmiş oyun, mizah dozunu kaybetmeden İstanbul seyircisini diri tutmaya hazırlanıyor.

Mart ayının başında ilk kez İstanbul seyircisi ile buluşan Shakespeare Öldü Aş Bunları” tiyatro oyunu 23 Mart Perşembe günü saat 20.30’da Talimhane Tiyatrosu’nda İstanbul seyircisi ile yeniden buluşacak.

Künye

Yazan : Paul POURVEUR

Türkçesi : Şaban OL

Yöneten : Kağan ULUCA

Oyuncular : Derya EFE, Kağan ULUCA

Yönetmen Yrd.: Ulvi KAHYAOĞLU, Burak TALI

Reji Asistanları : Andaç BEYHUN, Rahmi SAVRAN

Müzik Direktörü: Utku GÜÇOĞLU

Grafik Tasarım : Alpgiray KELEM

Koordinatör : Deniz ERBİGE

Anahtar Kelimeler: tiyatro 4, shakespeare öldü aş bunları, talimhane tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir