Haber

Şehir Tiyatrolarından yeni oyun; Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar

Şehir Tiyatrolarından yeni oyun; Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar

2017.10.18 00:00
| |
0
|
3589


Ersin Umulu’nun yönettiği oyun, 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Neil Simon’un yazdığı Yeşim Gökçe’nin çevirdiği Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Ersin Umulu’nun yönettiği oyun, 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.

Oyunun konusu:
Sahnelendiği birçok ülkede beğeniyle izlenerek, “Tony”, “Outer Critics”, “Theater World” ödüllerine layık görülen bu eğlenceli Broadway müzikali, oyunun şarkılarının bestecisi Marvin Hamlisch ile şarkı sözlerinin yazarı Carole Bayer Sager’in gerçek hayatta yaşadıkları aşk hikayesinden esinlenilerek yazılmış. Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia’nın yaratıcı iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor. Bu renkli macerada kahramanlarımıza içlerindeki “öteki benler” de birbirinden keyifli şarkı ve danslarıyla eşlik ediyor.

Oyunun yönetmeni Ersin Umulu, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar’ı şöyle anlatıyor:

Oyun, ünlü besteci Vernon Gersch ile ona hayran söz yazarı Sonia Walsk’un bir albüm hazırlamak üzere, ajansları aracılığıyla ilk kez bir araya gelmesiyle başlar… Serüvenleri boyunca kahramanlarımıza eşlik eden “iç sesleri” de dansları ve vokalleriyle sahnede var olur.
Bu sanatına tutkun, takıntılı ve zor iki insan birlikte çalışırken yakaladıkları uyumu, özel ilişkilerine taşıyabilecek mi?
“Ben” demekten vazgeçip “Biz” olabilecek mi?
Sevginin ateşi, ego denen buzdağını eritebilecek mi?


Müziğini Marvin Hamlisch’in, müzik düzenlemesini Orçun Tekelioğlu’nun, dramaturgisini Arzu Işıtman’ın, sahne tasarımını Eylül Gürcan’ın, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan’ın, koreografisini Köksal Ünal’ın, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in yaptığı, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda; Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Çağrı Büyüksayar rol alıyor.

Oyun, 18-21 Ekim 2017 ve 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

İyi seyirler…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mah. Darülbedayi Cad. No.3 Şişli - İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

 

 

Anahtar Kelimeler: bak bizim şarkımızı çalıyorlar, istşeh, istanbul şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir