Haber

Savaş Başar'ın anısına Öykülerden Oyunlar...

Savaş Başar'ın anısına Öykülerden Oyunlar...

2017.03.15 00:00
| |
0
|
2894


iyatro ve televizyon dünyasının tanınmış, deneyimli isimleri Hakkı Ergök ve Kemal Başar seyirci ile iç içe, göz göze oynuyor...

Repertuarında yalnızca ülkemizde ilk kez sergilenecek olan yeni metinlere ve klasiklere yer veren, usta sanatçılarla minimalist sahnelemeler yapan Tiyatro Keyfi'nin Emrah Serbes hikayelerinden oyunlaştırdığı Öykülerden Oyunlar'ı 3. sezonunda sergilenmeye devam ediyor.

1985'te kaybettiğimiz Savaş Başar'ın anısına ve onun Devlet Tiyatroları'nın gösterişe dayanan üslubuna bir tepki olarak oyuncu ve bir sandalyeyle yaptığı, yönettiği, oynadığı ve ülkeyi karış karış dolaştığı, zamanında büyük başarı ve ün kazanmış olan aynı adlı eserini hatırlatan üslupta yine minimalist bir anlayışla yapılan Öykülerden Oyunlar'ın yönetmeni Tayfun Dinçer, aynı zamanda her bir öykünün filminin de yönetmeni.

Tiyatro ve televizyon dünyasının tanınmış, deneyimli isimleri Hakkı Ergök ve Kemal Başar seyirci ile iç içe, göz göze oynuyor. Işık tasarımı Yüksel Aymaz, müzikler ise Orhan Enes Kuzu imzasını taşıyor.

17 Mart Cuma - Mecidiyeköy Oda Tiyatrosu
23 Mart Perşembe - Borusan Oto Dolmabahçe Sahne

Eserin bilgi ve biletlerine Biletix ve tiyatrokeyfi.com.tr internet adresinden ulaşılabilir. Tiyatro Keyfi'nin tüm eserleri ve bilgiler Facebook'ta Tiyatro Keyfi Etkinlikleri, Twitter ve Instagram''da tiyatrokeyfi sayfalarından izlenebilir. Rezervasyon için: 05382722379

Anahtar Kelimeler: öykülerden oyunlar, tiyatro keyfi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir