Haber

"Şark Dişçisi" Yunus Emre Kültür Merkezi'nde

2017.04.05 00:00
| |
0
|
4101


Nilüfer Belediye Tiyatrosunun Ses getiren Oyunu ‘Şark Dişçisi’ İstanbul Temaşa Tiyatrosu Organizasyonu ile Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezinde

Nilüfer Belediye Tiyatrosunun Ses getiren Oyunu ‘Şark Dişçisi’ İstanbul Temaşa Tiyatrosu Organizasyonu ile Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezinde izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Engin Alkan’ın yönettiği eğlenceli komedi Şark Dişçisi 13 Nisan Perşembe günü 20:30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde.. 


.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen ve yıllarca kapalı gişe oynayan "Şark Dişçisi", bu kez Nilüfer Belediyesi 'Tiyatro' prodüksiyonu olarak yenilenmiş çizgilerle gösterime çıktı. 19. yüzyıl Osmanlı edebiyatının en önemli hiciv yazarlarından Hagop Baronyan'ın yazdığı oyunu Engin Alkan yönetiyor. Engin Alkan aynı zamanda ünlü oyuncu Bedia Ener ile birlikte başrolü paylaşıyor. Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki, Cansu Ecem Karabulut, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek, Ferya Soysal ve Nihan Işık'ın rol aldığı oyunun müzikleri Selim Atakan'a ait. Sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer'in yaptığı oyunun kostüm tasarımını Tomris Kuzu, koreografisini de Dicle Doğan yaptı. 

13 Nisan Perşembe günü 20:30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan  Müzikli, danslı, şenlikli bir gösteri olan Şark Dişçisi, zamanın İstanbul Ermenileri arasında geçen, birbirini aldatan eşlerin, kavuşamayan aşıkların hikayesini konu alıyor. 

Biletler Biletix ve Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Gişesi’nde

Anahtar Kelimeler: İstanbul Temaşa Tiyatrosu, şark dişçisi, nilüfer belediyesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir