Haber

"Şark Dişçisi" Antalya Şehir Tiyatrosunda

2016.11.23 00:00
| |
0
|
2883


Antalya Şehir Tiyatroları’nın misafiri var...

Antalya Şehir Tiyatroları’nın misafiri var

Konuk Tiyatrolar Projesi kapsamında AŞT’nin konuğu olan Nilüfer Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Şark Dişçisi adlı oyununu 23-24 Kasım’da Antalyalılar için ücretsiz sahneleyecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT) tarafından tiyatronun evrensel gücü çerçevesinde, karşılıklı deneyim ve fikirleri paylaşmak adına geçen yıl başlatılan Konuk Tiyatrolar Projesi’ bu yıl da devam ediyor, Bu sezonunun ilk konuğu ise Şark Dişçisi adlı oyunuyla Nilüfer Belediyesi Tiyatro Topluluğu. 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe akşamları saat 20.00’de sahnelenecek olan Şark Dişçisi adlı oyunun gösterimleri halka açık yapılacak. Ücretsiz davetiyeler Antalya Şehir Tiyatroları gişesinden temin edilebilecek.

Engin Alkan hem yönetiyor hem oynuyor

Mizah edebiyatının tanınmış isimlerinden olan Hagop Baronyan’ın yazmış olduğu, 15 yaş ve üzerindeki seyirciler için uygun olan Şark Dişçisi’nin yönetmenliğini Engin Alkan yapıyor. Antalya Şehir Tiyatroları’nda Tarla Kuşuydu Juliet ve Huysuz oyunlarının yönetmenliğini de yapmış olan Engin Alkan ayrıca Şark Dişçisi’nde Taparnigos rolüne de hayat veriyor.

Eğlenceli bir oyun

Baronyan’ın ilk komedisi olan Şark Dişçisi, görücü usulü evlilikler ve sadakat sorunlarını ele alan eğlenceli bir oyun. Eser, “Aile ilişkilerinin yozlaştığı, çiftlerin birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalıştığı bir ortamda, eşler, eski ve yeni aşıklar, çocuklar ve nişanlılar arasındaki ilişkiler birbirine karışır, iç içe geçerse neler olur?” sorusuna yanıt arıyor. Olay örgüsünün arka planına dönemin çeşitli toplumsal gelişmelerini yerleştiren Baronyan, Şark Dişçisi’nde seyirciyi güncelliğini hiç yitirmeyecek evlilik ve sadakat ilişkisi üzerinde düşünmeye davet ediyor.

Antalyalılar davetli

Antalyalı sanatseverleri farklı kültürlerle tanıştırmak amacıyla Konuk Tiyatrolar Projesi’ni hayata geçirdiklerini belirten AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, projeyi ileride uluslararası nitelik taşıyan bir festivale dönüştürmek istediklerini söyledi. Özgür, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in sanatsal vizyonu sayesinde, tiyatro sanatına verdiği destek ile hedeflerine adım adım yaklaştıklarını sözlerine ekledi. 

Anahtar Kelimeler: antalya şehir tiyatrosu, nilüfer belediyesi, şark dişçisi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir