Festival

Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması Başvuruları başladı

Samsun 2. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması Başvuruları başladı

2018.08.17 00:00
| |
0
|
4452


İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen Samsun 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşmasının 2. si için başvurular başladı.

Samsun Hayal Atölyesi'nin 2018 Mart ayında, 2 yurtdışı ve 7 yurtiçi tiyatro ekibinin katılımıyla Samsun Lovelet sahnesinde gerçekleşti. 

1- 5 Mart 2019 tarihlerinde 2. si gerçekleşecek olan buluşma için başvurular başladı. 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi hepsi kendi branşında uzman ve birbirinden değerli 14 seçici kurulu ile kendinden söz ettiriyor...

 

Başvuru Formu: https://goo.gl/MbpQzy

Başvuru şartları şöyle;
 

1. Başvurular Festival Seçici Kurulu’nun değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkacak raporlar dikkate alınarak, Festival Organizasyon Komitesi’nin kararı ile değerlendirilecektir.
2. Festival boyunca katılacak olan gruplar Samsun’a ulaşımlarını kendileri karşılayacak olup, katılan toplulukların 1 günlük konaklama ve 2 günlük yemek giderleri ana sponsorumuz olan Lovelet AVM desteği ile karşılanacaktır. Karşılanan günler haricinde iaşe talebinde bulunan ekipler giderlerini kendileri karşılayacaklardır.
3. Katılımcı grupların karşılanması ve ağırlanması Hayal Atölyesi Tiyatrosu oyuncularından oluşan Karşılama Kafileleri tarafından yürütülecektir. Her ekip için ayrı bir grup sorumlusu ve karşılama kafilesi ile organizasyon yürütülecek, ekiplerin sahneye ve konaklama yerlerine ulaşımı, oyun öncesi ve sonrası tüm ihtiyaçları ilgili kafile tarafından sağlanacaktır.
4. Ekiplere zaman planlaması yapılarak boş olan vakitlerde sosyal program (Bandırma Vapuru, Amazon Köyü, Teleferik ve Sahil gezintisi) yaptırılacaktır.
5. Oyunlar sembolik bir ücret karşılığında sahnelenecektir. Biletler www.biletiva.com adresinden satışa sunulacak katılan ekiplere her ne sebeple olursa olsun hiçbir konuda ücret ödenmeyecektir.
6. Festivalimizde sahnelenecek her oyunun sonunda oyuna dair “oyuncular ve yönetmenle” oyun üstüne söyleşi-fuaye yapılacaktır.
7. Birden fazla oyunla başvuru yapacak ekiplerin, her oyun için ayrı form doldurması gerekmektedir.
8. SAMSUN 1. HAYAL ATÖLYESİ TİYATRO BULUŞMASI'na KATILMIŞ OLAN BİR EKİP, SAMSUN 2. HAYAL ATÖLYESİ TİYATRO BULUŞMASI'na BAŞVURU YAPAMAZ. EĞER BAŞVURU FORMU DOLDURURSA BAŞVURUSU GEÇERSİZ SAYILIR.
9. Festival Organizasyon Komitesi, gerekli haller durumunda katılımcı grup oyunları için programda belirlenen gün, saat ve yerde değişiklik yapma ya da erteleme hakkını saklı tutar.
10. Oyunların görsel hakları ve oyun metinlerinin telifleri oynayacak olan tiyatronun sorumluluğundadır. Ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklardan Festival Organizasyon Komitesi sorumlu tutulamaz.
11. Başvurusu kabul edilen tiyatrolardan daha sonra Festival Sözleşmesi imzalanması ve tarafımıza gönderilmesi istenecektir.

Festivalimize katılabilmek için ADAY TİYATRO BAŞVURU FORMU’nun doldurulması ve Başvuru Dokümanlarının 15 ARALIK 2018 tarihine kadar belirtilen Festival Organizasyon Komitesi iletişim adresine e-mail veya posta yolu ile iletmesi gerekmektedir.

                               

FESTİVAL SEÇİCİ KURULU
1. Levent ŞENBAY
(Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)
2. Nazif USLU
(Yazar, Rejisör, OYÇED Başkanı)
3. Sinan KÜÇÜKÖZ
(Bergama Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni)
4. Mustafa ŞEN
(İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı)
5. Saliha ÇANDAR
(Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Öğretim Görevlisi)
6. Kımız Zeynep BOZKIR 
(Oyuncu-Rejisör)
7. Barış ERDENK
(Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi - Rejisör)
8. Nedim SABAN
(Tiyatrokare Yönetmeni)
9. Yunus Emre BOZDOĞAN 
(Rejisör)
10. Tamer LEVENT
(Devlet Tiyatroları Eski Genel Müdürü TOBAV Onursal Genel Başkanı)
11. Murat ATAK
(Rejisör)
12. Faik ERTENER
(Devlet Tiyatroları Eski Başrejisörü, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi
13. Ayşe Emel MESÇİ
(Rejisör)
14. Ali BERKTAY
(Yazar - Dramaturg)

Anahtar Kelimeler: Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması, hayal atölyesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir