Haber

Robotlar Dostumuz mu Düşmanımız mı?

Robotlar Dostumuz mu Düşmanımız mı?

2019.12.19 00:00
| |
0
|
2900


KarArt Kültür Sanat'ın yapımcılığını üstlendiği bilim kurgu türündeki "Ölümün Uykudaki Duruşu", seyirciyi 2045 yılının dünyasına götürüyor.

KarArt Kültür Sanat'ın yapımcılığını üstlendiği bilim kurgu türündeki "Ölümün Uykudaki Duruşu", seyirciyi 2045 yılının dünyasına götürüyor. Yakın geleceği masaya yatıran oyunda, bir bilim insanı, bir gazeteci ve bir robot, dünya tarihinin en unutulmaz röportajına imza atmak için bir araya geliyor. Röportaj sürdükçe korkunç sırlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor... Ölümün Uykudaki Duruşu, 27 Aralık Cuma akşamı 20:30'da Kültüral Performing Arts'da sahne alacak. Oyunun biletleri sahne gişesinde ve Biletix'de.

Yıl 2045... İnsanoğlu ölümü öldürmeyi başardı! Modern zamanların en büyük teknolojik gelişmesi yaşanalı 6 ay oldu. Bir insanın beynindeki tüm bilgiler, insansı bir robot bedene başarıyla aktarıldı. Artık robotu, dünyanın geri kalanıyla tanıştırma vakti geldi!

Bir bilim insanı, bir gazeteci ve bir robot, dünya tarihinin en unutulmaz röportajına imza atmak için bir aradalar. Ancak farkında olmadıkları bir şey var! Her birinin geçmişi, bu röportajın önündeki en büyük engel. Röportaj sürdükçe en karanlık sırlar gün yüzüne çıkacak!

Daha önce psikolojik gerilim türünde "Mavi" ve komedi türünde "Hırsız Var" adlı oyunlarıyla büyük beğeni toplayan Aykut Göker’in kaleme aldığı Ölümün Uykudaki Duruşu,

tiyatro ve televizyon dünyasından tanıdığımız 3 genç ismi; Sezer Arıçay, Ecem Karavus ve Atakan Özkaya'yı sahneye taşıyor. Geçmişte dizi projesiyle bir araya gelen Sezer Arıçay ve Ecem Karavus, yaklaşık 6 yıl sonra yeniden bir projede buluştu.

KarArt Kültür Sanat imzasını taşıyan Ölümün Uykudaki Duruşu, 27 Aralık Cuma akşamı 20:30'da, İstanbul Levent'te bulunan Kültüral Performing Arts'da seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyunun Künyesi

Yazan & Yöneten: Aykut Göker
Oyuncular: Sezer Arıçay, Ecem Karavus, Atakan Özkaya
Asistan: Reyhan Nur Çalıkoğlu
Işık Tasarım: Haluk Deniz Aydın
Video Tasarım: İsmail Furkan Özkaya
Dekor Tasarım: Aykut Göker
Ses Efekt Tasarımı: Aykut Göker
Afiş Tasarım: AAG
Yapım: KarArt Kültür Sanat

Anahtar Kelimeler: karart, ölümün uykudaki duruşu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir