OYUNLAR

Guguk Kuşu

Guguk Kuşu

Oynadığı Sahneler


Etkinlikler

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerikler
Dramaturgi Arama

 • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
 • Oyuncular:
  OKTAY KAYNARCA
  DENİZ UĞUR
  GALİP ERDAL
  BAHATTİN DOĞAN
  LEVENT CAN
  KEVORK TÜRKER
  YİĞİT PAKMEN
  MELDA NARİN
  ALİ DENİZ ÇELİK
  ONUR KIRAT
  UMUT AVCI
  GAMZE UÇAR
  AHU ÇAT
  DORUKAN KENGER
  ENGİN DEMİRCİOĞLU
  MUSA KAZIM ÖNEY
  KAYHAN YILDIZOĞLU

İlişkili Kişiler

Galip Erdal
(Dış Ses, Oyuncu +3)
Şakir Gürzumar
(Oyuncu, Yönetmen +1)

Konu

Ken Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan Jack Nicholson'un yıldızı olduğu beyaz perdenin kült filmleri arasında yer alan 1975 yapımı "Guguk Kuşu" (One Flew Over Cucko's Nest), Şakir Gürzumar yönetiminde Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatromuz Birim Sahne bünyemizde sahnelenmeye hazırlanıyor.

Guguk Kuşu, başrollerinde Oktay Kaynarca,Galip Erdal,Bahattin Doğan, Deniz Uğur, Levent Can,Kevork Türker  ve Kayhan Yıldızoğlu'nun olduğu 20 kişilik dev kadrosuyla 13 Aralık Cumartesi Zorlu Center PSM'DE 20.30 'da sanatseverlerle buluşuyor.

“Guguk Kuşu” tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmun (McMurphy / Oktay Kaynarca) burada geçirdiği zamanı konu alıyor. McMurphy özelinde “deli kimdir?” “delileri sistem mi yaratır?”, “kim deli ya da kim akıllı” sorularına yanıt arıyor. Mahkûm McMurphy bu süre içerisinde hem kurallara uymuyor hem kaçma planları yapıyor hem de diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle soğuk, tavırlı, suratsız, otoriter Başhemşire Ratched (Deniz Uğur) ile de büyük sorunlar yaşıyor ve aralarında ciddi bir çatışma başlıyor. Oyunda gelişen bir dizi olaylar üzerinden birbirlerine üstünlük kurma çabaları normal olmaya çalışmanın deli olmaya çalışmaktan daha zor olduğu mizahi bir dille anlatılıyor.


 

Anahtar Kelimeler: guguk kuşu

0
|
1774


0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE