Haber

"Oksimoron" Baba Sahne'de

2018.05.17 00:00
| |
0
|
2730


"Kadınlar ne ister?" sorusunun cevabını arayan ya da bulduğunu düşünen, birbirinden farklı erkekler "Oksimoron" oyunuyla aynı sahnede bir araya geliyor!
KADINLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞAN BİRBİRİNDEN FARKLI ERKEKLER, TEK KİŞİLİK “OKSİMORON” OYUNUNDA  AYNI SAHNEDE!
 
“Kadınlar ne ister?” sorusunun cevabını arayan ya da bulduğunu düşünen, birbirinden farklı erkekler “Oksimoron” oyunuyla aynı sahnede bir araya geliyor! Emre Karayel, tek başına rol aldığı oyunda kimi zaman bir çocuk, kimi zaman bir Kazanova, kimi zaman yaşlı bir amca, kimi zamansa nişanlısını geri kazanmaya çalışan Semih karakteri ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği “Oksimoron”, 23-24 Mayıs’ta saat 20.30’da Baba Sahne’de!
 
Tatbikat Sahnesi’nin, Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik oyunu “Oksimoron”, bir ayrılık hikâyesi üzerinden kadın-erkek ilişkilerini sorguluyor.
 
Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘oksimoron’ denir. XX ve XY, iki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı: Kadın ve erkek! Doğal oksimoron... Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye. Peki, o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? “Oksimoron” seyircilere, Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bu dengeyi ararken, kendilerini bulacakları bir yolculuk sunuyor.
Robert Dubac’ın “Oksimoron-Erkek Aklı” adlı oyunundan Zeki Enes Akkan’ın uyarladığı oyunun yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu üstleniyor. Çevirisini Özge Kayakutlu’nun yaptığı, ışık tasarımını Mustafa Bal’ın, afiş tasarımını Hande Şiri’nin hazırladığı “Oksimoron” oyununun asistanlığını ise Hayriye Merve Kaya ve Selin Tekman yapıyor.
Tek perdelik “Oksimoron” oyunu 23 Mayıs 2018 Çarşamba ve 24 Mayıs 2018 Perşembe akşamları Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.
 
Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.
No: 31/37 Kadıköy-İstanbul
Gişe: 0216 700 11 11
 
 
Bilgi için: babasahne.com
tatbikatsahnesi.com
facebook.com/tatbikatsahnesi
instagram.com/tatbikatsahnesi
twitter.com/tatbikatsahnesi
youtube.com/channel

Anahtar Kelimeler: oksimoron, tatbikat sahne, baba sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir