Haber

Oda Komşum Richard Wagner sisteme esaslı sorular yöneltiyor

Oda Komşum Richard Wagner sisteme esaslı sorular yöneltiyor

2020.01.22 00:00
| |
0
|
2385


K! Kültüral Performing Arts, 2020- 2021 sezonunu Yakup Almelek’in yazdığı “Oda Komşum Richard Wagner” adlı oyunla karşılıyor.

Murat İpek’in, karakterleri ve durumu keskin bir politik mercek altında uyarlayarak yönettiği oyunda Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek ve Murat İpek rol alıyor. Eserin süpervizörlüğünü, sahne tasarımını ve yapımcılığını ise K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur üstleniyor. Oda Komşum Richard Wagner, 6 Şubat 2020 Perşembe akşamı saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts Yakup Almelek Sahnesi’nde ilk kez seyirci karşısına çıkıyor.

İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyun, sistem eleştirisini sıra dışı bir temele oturtuyor. Karakterleri ters perspektiften ele alan Murat İpek, iki genç “masum” karakterin karşısına duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon olarak dikiliyor. K! Kültüral Performing Arts’ın üçüncü prodüksiyonu olma özelliğini taşıyan, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çeken Oda Komşum Richard Wagner; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor.

6 Şubat 2020 Perşembe akşamı saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts’ta prömiyeri gerçekleşecek “Oda Komşum Richard Wagner” 14 Şubat 2020 Cuma, 22 Şubat 2020 Cumartesi ve 29 Şubat 2020 Cumartesi akşamları aynı sahnede seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletleri, Biletix'ten ve Kültüral Performing Arts gişesinden temin edilebilir.

Anahtar Kelimeler: Oda Komşum Richard Wagner, k! kültüral performing arts

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir