Haber

Ocak Ayında Sahne Pulcherie'de!

Ocak Ayında Sahne Pulcherie'de!

2017.12.25 00:00
| |
0
|
1674

Sizce Nasıl?

Ayrıca bu ay, 2013 Fransız yapımı Justine Trieti'n Solferino Muharebesi filmi Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle...

Beyoğlu'nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, 2018'de farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor. Ocak ayında Sahne Pulchérie'de izlenebilecek olan tiyatro oyunları arasında Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit (Seyyar Sahne), Batı (Kirpi Tiyatro) ve Joko'nun Doğum Günü (Yolcu Tiyatro) yer alıyor. Ayrıca bu ay, 2013 Fransız yapımı Justine Triet'nin Solférino Muharebesi filmi Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie'de Türkçe alt yazılı olarak izlenebilecek.    

Ocak Ayında Sahne Pulchérie'de: 

5 Ocak Cuma:  Solférino Muharebesi – Film Gösterimi / Ücretsiz Etkinlik
6 Ocak Cumartesi:  Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit – Seyyar Sahne
12 Ocak Cuma: Batı – Kirpi Tiyatro
13 Ocak Cumartesi: Joko'nun Doğum Günü – Yolcu Tiyatro


Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu'nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie'nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Seyyar Sahne, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie'deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 


Sahne Pulchérie
sahnepulcherie@sp.k12.tr
Facebook.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

Anahtar Kelimeler: sahne pulcherie

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir