Haber

Nisan Ayında Sahne Pulcherie'e!

Nisan Ayında Sahne Pulcherie'e!

2018.03.28 00:00
| |
0
|
2048


Çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulcherie, Nisan ayında farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor.

Beyoğlu'nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Nisan ayında farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor. Sahne Pulchérie'de seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Batı (Kirpi Tiyatro), Düğün (Sarı Sandalye), Trom ve Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit (Seyyar Sahne) yer alıyor. Ayrıca bu ay Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri de devam ediyor. Ödüllü yönetmen Bruno Dumont'un ilk filmi olan  1997 yapımı La vie de Jésus Sahne Pulchérie'de izlenebilecek. Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında ise bu sezon Eric Ruf rejisiyle Comédie Française'de sahnelenmeye devam eden Shakespeare'in unutulmaz eseri Romeo ve Juliet oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie'nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek. 


Nisan Ayında Sahne Pulchérie'de: 

6 Nisan Cuma: La vie de Jésus – Film Gösterimi  


13 Nisan Cuma: Trom – Seyyar Sahne


14 Nisan Cumartesi: Düğün – Sarı Sandalye 


20 Nisan Cuma: Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit – Seyyar Sahne


21 Nisan Cumartesi:  Batı – Kirpi Tiyatro
27 Nisan Cuma:  Batı – Kirpi Tiyatro


28 Nisan Cumartesi:  Romeo ve Juliet – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro 


Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu'nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie'nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie'deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 


Sahne Pulchérie

sahnepulcherie@sp.k12.tr
Facebook.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

Anahtar Kelimeler: sahne pulcherie, batı, kirpi tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir