Haber

Mart Ayında Sahne Pulcherie'de!

Mart Ayında Sahne Pulcherie'de!

2018.02.28 00:00
| |
0
|
2279


Beyoğlu'nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulcherie, Mart ayında farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor.

Beyoğlu'nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Mart ayında farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor. Sahne Pulchérie'de seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Batı (Kirpi Tiyatro), Düğün (Sarı Sandalye), Tehlikeli Oyunlar ve Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit (Seyyar Sahne) yer alıyor. Mart ayında Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri de devam ediyor. Fransa’nın en büyük oyuncularını ve hatta ara sıra Terry Gilliam, Gaspar Noé ve Jean Dujardin’i ekrana taşıyan 2013 yapımı Albert Dupontel'in 9 Ay Hapis filmi Sahne Pulchérie'de izlenebilecek. Ayrıca bu ay,   Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında bu sezon Denis Podalydès rejisiyle Comédie Française'de sahnelenmeye devam eden Edmond Rostand'ın unutulmaz eseri Cyrano de Bergerac oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie'nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek.  Mart ayının bir başka sürpriz etkinliği ise Akbank Sanat işbirliğiyle gerçekleşecek olan One by One isimli dans projesi. 


Mart Ayında Sahne Pulchérie'de: 

2 Mart Cuma: 9 Ay Hapis – Film Gösterimi  
3 Mart Cumartesi: Düğün – Sarı Sandalye 
9 Mart Cuma:  Cyrano de Bergerac – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro 
14 Mart Çarşamba: Özel Etkinlik / Dans: One by One – Akbank Sanat
16 Mart Cuma: Tehlikeli Oyunlar – Seyyar Sahne
17 Mart Cumartesi: Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit – Seyyar Sahne
24 ve 31 Mart Cumartesi:  Batı – Kirpi Tiyatro


Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu'nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie'nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie'deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. 


Sahne Pulchérie

sahnepulcherie@sp.k12.tr
Facebook.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

Anahtar Kelimeler: sahne pulcherie

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir