Haber

"Kul" Toy İstanbul'da

2018.04.02 00:00
| |
0
|
2673


Mercan, kimseye muhtaç olmamak için kendine muhtaç birilerine ihtiyaç duyan bir kadın...
KİMSEYE MUHTAÇ OLMAMAK İÇİN KENDİNE MUHTAÇ BİRİLERİNE İHTİYAÇ DUYAN BİR KADININ HİKÂYESİ: “KUL” TOY İSTANBUL’DA!
 
Mercan, kimseye muhtaç olmamak için kendine muhtaç birilerine ihtiyaç duyan bir kadın... Ödüllü oyuncu Dolunay Soysert’in hayat verdiği Mercan’ın hikâyesi, tek kişilik “Kul” oyunuyla tiyatro sahnesine taşınıyor. Ödüllü yazar Seray Şahiner’in kaleme aldığı “Kul” 11 Nisan Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da sahnelenecek.
 
“Kul”, görülmeden yaşayan bir insanın gördüklerinden bir yaşam kurma özlemi… Mercan, geçimini apartman merdivenlerini silerek sürdürmektedir. İpsiz kocası evi terk ettikten sonra… “Azıcık aşım, kaygısız başım” diyemez Mercan, zira ona göre dünyada başı kaygıdan kurtarmayan iki şey varsa; biri aşın azıcık olması, diğeri başın bir başına olmasıdır. Kimseye muhtaç olmamak için kendine muhtaç birilerine ihtiyaç duyar. Dünyanın geri kalanı Mercan’a, dönüp birine anlatmak için lazımdır.
12 farklı projede tiyatro sahnesinde izleyiciyle buluşan ve 2005 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülü kazanan Dolunay Soysert’in rol aldığı “Kul”, TOY İstanbul ve id İletişim’in ortak yapımcılığında sahneleniyor. “Hanımların Dikkatine” kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü, “Antabus” oyunuyla ise 2016 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü kazanan başarılı yazar Seray Şahiner “Kul”u, aynı adlı romanından yola çıkarak tiyatro metni olarak yazdı. Yönetmen koltuğunda Mert Öner’in oturduğu, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Karabay’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in yaptığı oyunun yönetmen yardımcılığını Abdullah Cersel, proje asistanlığını ise Yeşim Çelebi üstleniyor.
 
Tek perdelik “Kul” oyunu, 11 Nisan 2018 Çarşamba akşamı saat 20.30’da TOY İstanbul’da sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: kul, toy istanbul

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir