Kişiler: Eda Özdemir


|
0
|
4670
Kariyer Bilgisi

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü'ne girdi. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi G.S.F. Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2014-2015 İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde öğrenimine devam ediyor.  2010 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalışmaya başladı.

Rol aldığı oyunlardan bazıları: Külhanbeyi Müzikali; Miyhavlar Tiyatrosu; Hoşu’nun Utancı; Güneşin Çocukları; Obsesyon; Hayvan Çiftliği.

,Ayrıca; İstanbul Genç Oyuncular topluluğuyla 1996-1999 yıllarında “Asiye Nasıl Kurtulur”, “Bizi Siz Delirttiniz” adlı oyunlarda rol aldı. 1998-2001 Bakırköylü Sanatçılar Derneği'nde “Yontu”, “Mahkumlar” ve “Başaklar” oyunlarında rol alıp, asistanlık yaptı. M.D. Prodüksiyon ile “Adalet, Adaleti Arıyor” oyunu ile turne yaptı.

2001-2004 İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Kuva-i Milliye” adlı oyununda rol alıp, çeşitli illere turne yaptı. 2005 yılında Tolga Abi Çocuk Tiyatrosu ile “Hugo, Cadı Sila'ya Karşı” adlı oyunda çalıştı. 2009 yılında Kabare Baykuş ile doğaçlama performansa dayalı bir oyunda rol aldı.

2010 yılında Aysa Prodüksiyon “Aşk Sözleri” oyununda Kemal Kocatürk'ün asistanlığını üstlendi. 2009-2010 sezonu İ.B.B.Ş.T.'de “Bekleme Salonu” adlı oyunda, yönetmen yardımcılığı yaptı.

2012 Tiyatro Greyfurt “Gülbahar'ın Baharları” adlı Sosyal Sorumluluk Projesi oyununda yönetmen olarak çalıştı.

Tiyatro Greyfurt Oyuncuları, Arel Koleji, Arel Üniversitesi, UPS Kültür Merkezi, Altunizade Kültür Merkezi ve Halk Eğitim Merkezleri'nde drama eğitmeni olarak görev aldı.

 Eleştirmen Notları

Külhanbeyi Müzikali - Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Paşa Kızları’nın Mihriban’ında Gözde Ayar, Eda Özdemir (Güllüzar) ve Zeynep Köse (Dilara) arasında bir parmak boyu öne çıkıyor. Üstün Akmen

devamı...

Külhanbeyi Müzikali - Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Eda Özdemir, Zeynep Köse, Evren Erler, Murat Şenol, Kadir Hasman, Hüseyin Durak, Okan Yahşi, Canberk Çetin, Emre Koç ekibin diğer başarılı isimleri!... Hepsi için ayrı ayrı değerlendirme yazılsa başarılarına sayfalar yetmez... Yaşam Kaya

devamı...
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir