Haber

Kahkahaya Doymak İsteyenler İçin: Bir Baba Hamlet

Kahkahaya Doymak İsteyenler İçin: Bir Baba Hamlet

2018.01.29 00:00
| |
0
|
2014

Sizce Nasıl?

İki perde boyunca kahkaha ve temponun hiç azalmadığı “Bir Baba Hamlet” 10, 11, 12 ve 16 Şubat’ta Baba Sahne’de!
KAHKAHAYA DOYMAK İSTEYENLER İÇİN: “BİR BABA HAMLET”!
 
İki perde boyunca kahkaha ve temponun hiç azalmadığı “Bir Baba Hamlet” 10, 11, 12 ve 16 Şubat’ta Baba Sahne’de! Şarkılı-türkülü, çok hareketli ve çok eğlenceli “Bir Baba Hamlet”te Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu muhteşem bir performansa imza atıyorlar.
 
 
Tiyatro seyircisinin büyük ilgi gösterdiği “Bir Baba Hamlet”, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyor. Yönetmenliğini Emrah Eren’in üstlendiği “Bir Baba Hamlet”, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Zaman zaman seyircilerin de oyuna dahil olduğu oyunda, oyuncular bir karakterden bir karaktere geçerken, dekor da onlarla birlikte sürekli değişiyor.
 
Baba Sahne’nin kendi prodüksiyonu “Bir Baba Hamlet”te; kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkâr oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i seçmişlerdir. Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür. Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın... Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e döner. “Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”
 
Sahne ve kostüm tasarımını Barış Dinçel’in, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın, hareket düzenini Işıl Zeynep’in yaptığı oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor.
 
İki perdelik “Bir Baba Hamlet”, 10 Şubat 2018, Cumartesi akşamı saat 20.30’da, 11 Şubat 2018, Pazar günü 16.00’da,  12 Şubat 2018, Pazartesi ve 16 Şubat 2018, Cuma akşamları ise yine 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek. Oyunun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.
 
Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.
No: 31/37 Kadıköy-İstanbul
Gişe: 0216 700 11 11
 
 
Bilgi için: babasahne.com
facebook.com/babasahne
twitter.com/babasahne
instagram.com/baba.sahne 

Anahtar Kelimeler: bir baba hamlet, baba sahne, baba sahne tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir