Festival

Kadıköy'de Tiyatro Şenliği Var!

Kadıköy'de Tiyatro Şenliği Var!

2016.09.23 00:00
| |
0
|
2835


14 farklı mekânda 29 farklı oyun sahnelenecek şenlikte yüzlerce seyirci ile buluşma hedefleniyor.

Kadıköy’de düzenli olarak gösterim yapan tiyatro topluluklarının girişimiyle kurulan Kadıköy Tiyatroları Platformu, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle sezonu tiyatro şenliğiyle açıyor. 9 gün sürecek tiyatro şenliğinde 14 mekanda 29 oyun izleyici ile buluşacak.


Kadıköy'de sahnesi olan ve olmayan 40 tiyatro topluluğunun geçtiğimiz yıl tiyatronun sorunlarını paylaşmak, çözüm üretmek ve tiyatro sanatı adına birbirleri ile dayanışmak için kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu bu yıl 1 Ekim'den başlayarak Kadıköy'de 9 gün sürecek bir şenlik düzenliyor. Şenlik boyunca çocuklar ve yetişkinler için oynanacak oyunların yanı sıra dört farklı atölye de yapılacak.

14 MEKÂN 29 OYUN

14 farklı mekânda 29 farklı oyun sahnelenecek şenlikte yüzlerce seyirci ile buluşma hedefleniyor. Şenlikte birçok ekip yeni oyunlarının prömiyerini gerçekleştirecek.

30 Eylül Cuma günü saat 18.30’da Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’nda müzik ve doğaçlama gösterilerle başlayacak olan şenlik 9 gün sürecek.

Kadıköy Belediyesi katkılarıyla yapılan Kadıköy’deki tüm tiyatroların haritasının dağıtılacağı etkinliklerin biletleri oyunların sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilecek. Tüm oyunlar için belirlenen bilet fiyatının 20 TL olduğu şenlikte oyunlar 20.30’da başlayacak.

ÇOCUK OYUNLARI ÜCRETSİZ

Şenlikte çocuk izleyiciler unutulmadı. Çocuk izleyiciler için sahnelenecek oyunların tamamı Kadıköy Belediyesi’nin de katkılarıyla ücretsiz olacak. Çocuk oyunların seans saatleri 13.00 ve 15.00.

Ayrıntılı Bilgi: www.kadikoytiyatrolari.com

bilgi@kadikoytiyatrolari.com

Anahtar Kelimeler: kadıköy tiyatro şenliği, tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir