Haber

İstanbul Anadolu Yakasının Yeni Sanat Noktası DasDas'ın Nisan Programı Dopdolu

İstanbul Anadolu Yakasının Yeni Sanat Noktası DasDas'ın Nisan Programı Dopdolu

2017.04.12 00:00
| |
0
|
1856

Sizce Nasıl?

“DasDas” sanatseverleri hem DasDas prodüksiyonu yepyeni oyunlarla hem de konuk tiyatroların oyunlarıyla buluşturacak.

13 Nisan’da tek kişilik performansıyla göz dolduran Sumru Yavrucuk’un rol aldığı “Shirley” sahnede olacak. Yavrucuk’un aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği oyun, potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.
 
15 Nisan’da Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Kayıp El” “DasDas”ta prömiyer yapacak. Hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamları esprili bir dille anlatan oyun 28 Nisan’da bir kez daha sahnede olacak.


 
18 Nisan’da Moliere klasiği “Cimri” Sabahattin Eyüboğlu çevirisi, Tansu Biçer yönetmenliğinde izleyicilerle DasDas Sahne’de buluşacak. Serkan Keskin, Rojhat Özsoy, Gözde Şencan ve Hakan Atalay’ın başrollerinde yer aldığı oyunda birçok insanın ve ailenin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız
 
19 Nisan’da ise Türkiye’de doğaçlama tiyatrosunun öncülerinden Mahşer-i Cümbüş, “Mahşer-i Cümbüş’giller” ile izleyicilerle buluşacak.


 
“DasDas”ta izleyicilerle buluşan ilk oyun “Joseph K” 20 Nisan’da bir kez daha sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
 
21-22 ve 30 Nisan akşamları, Hemzemin ve DasDas prodüksiyonu bir başka yeni oyun olan “Bi Parça Plastik”, DasDas Sahne’de prömiyerini yapacak. Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Hare Sürel, Erce Kardaş ve Ushan Çakır’ın rol aldığı oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.
 
22 Nisan’da DasDas Atölye Sahnesi’nde ilişkileri gittikçe dibe vuran bir çiftin hikayesini anlatırken, Avrupa’da yükselen aşırı sağın sıradan insanları nasıl dönüştürdüğünü irdeleyen “Batı” oyunu sahnede olacak. Esra Ronabar ve Murat Kılıç’ın rol aldığı oyunun yönetmenliğini Arzu Bigat Baril üstleniyor.
 
25 ve 26 Nisan akşamları ise Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” “DasDas”ta prömiyerini yapacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.
 
26 Nisan’da DasDas Atölye Sahnesi’nde zaman zaman ölümüne komik, zaman zaman rahatsız edici, zaman zaman dokunaklı bir şekilde, tehlikeli hale gelen kimlik algısını paramparça edip bizi kendi kültürel kimliğimizle yüzleşmeye zorlayan “İstila!” sahnede olacak. Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer ve Seda Türkmen’in rol aldığı oyunun yönetmen koltuğunda Sami Berat Marçalı yer alıyor.


 
29 Nisan’da Erol Ozan Ayhan, Yelda Baskın, Doğacan Taşpınar, Elif Ürse ve Alican Yücesoy’un rol aldığı Nurkan Erpulat yönetmenliğindeki “Gülünç Karanlık” izleyicilerle buluşacak. İzleyiciyi Afganistan’ın, gerçekte varolmayan, yağmur ormanlarında tekinsiz bir yolculuğa davet eden oyunda, geçmişten bugüne batının sömürgecilik tarihi hatırlatılıyor.
 
“DasDas”, minik tiyatroseverleri de unutmuyor ve 15 Nisan’da 2 yaş ve üzeri çocuklar için kelimeler olmadan kurulabilen iletişim üzerine müzikli bir dans tiyatrosu olan “Anlaştık Mı?”ya ev sahipliği yapıyor.
 
Bilet Satış: www.biletiva.com

Anahtar Kelimeler: dasdas, mert fırat, joseph k, didem balçın, gülünç karanlık, semaver kumpanya

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir