Festival

Huzur Makedonya’da sahnelenecek

Huzur Makedonya’da sahnelenecek

2016.10.18 00:00
| |
0
|
2303


İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun yeni oyunu 'Huzur' 20 ve 22 Ekim’de Makedonya’da sahnelenecek…

Üsküdar Stüdyo Sahnesi'nde 4 Ekim 2016'da prömiyer yapan İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunu ‘Huzur’, Tetova Tiyatrosu tarafından 14-20 Ekim tarihleri arasında Makedonya’da 5. si düzenlenecek olan 2016 Ulusal Drama Uluslararası Tiyatro Festivali’nde de sahnelenecek. 

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın aynı adlıromanından Kenan Işık tarafından oyunlaştırılan ‘Huzur’, 2016 Ulusal Drama Uluslararası Tiyatro Festivali’nde önce 20 Ekim’de Tetova’da, daha sonra ise Makedonya Ulusal Tiyatro Sahnesi’nde 22 Ekim tarihinde sahnelenecek.

Nurullah Tuncer’in yönettiği oyunda, Nimet İyigün Nalbant, Selen Nur Sarıyar, Ozan Özcan, Burak Çağlar, Melis Tuzcuoğlu, Yusuf Can Sancaklı, Kıvanç Kürkçü, Necmettin Amaç, Gökhan Türkal, Burcu Bahar Aydın, Rana Büyükyılmaz, Tolga Kortunay, Damla Ece Dereli, Kubilay Karslıoğlu, Hakan Elmasoğlu ve Orkun Gülşen rol alıyor.

 

 

Ozan Demir,Hasan Kiriş ve Can Feza Gündüz sokak çalgıcılarını canlandırdığı oyunun Dekor Tasarımını Behlüldane Tor, Kostüm Tasarımını Şirin Dağtekin, Müziğini Orhan Enes Kuzu, Koreografi İlyas Odman, Işık Tasarımını ise Önder Arık  üstleniyor.

Oyunun konusu kısaca şöyle:

"İkinci Dünya Savaşının çıkmasına saatler kala Mümtaz, hasta yatağında yatmakta olan kuzeni İhsan’ın ilaçlarını yaptırmak üzere dışarı çıkar. İlaçların hazırlanmasını beklerken girdiği eskici dükkanında, geçirdiği son bir senenin olayları, bu olaylara etki eden tüm kişiler, hayatını şekillendiren her şey zihninde yeniden, aynı şiddetle canlanır. Mümtaz düşle gerçek arasında gidip gelirken aşkı, hayatı, ölümü yeniden sorgulamaya ve huzuru aramaya başlar."

Anahtar Kelimeler: İstanbul Devlet Tiyatrosu, huzur

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir