Haber

Gülünç Karanlık Yollarda!

Gülünç Karanlık Yollarda!

2017.03.26 00:00
| |
0
|
3897

Sizce Nasıl?

“Gülünç Karanlık” Türkiye’nin dört bir yanındaki tiyatro seyircileri ile buluşuyor...


Yenilikçi tarzı, dinamik sahnelemesi ve eleştirel mizahı ile seyirciden yoğun ilgi gören BBT yapımı “Gülünç Karanlık” Türkiye’nin dört bir yanındaki tiyatro seyircileri ile buluşuyor.

Seyirciyi Afganistan'ın, gerçekte varolmayan, yağmur ormanlarında tekinsiz bir yolculuğa davet eden ‘Gülünç Karanlık’ yeni dünya düzenine, mizahı da içinde barındıran keskin bir bakış açısı getiriyor. Genç Alman yazar Wolfram Lotz’un yazdığı oyun; Somalili bir korsanın savunması ile başlıyor. Gizli bir görev için Afganistan'da bulunan iki alman askerin nehir boyunca izini süren seyircileri onların yolculuğu aracılığıyla geçmişten bugüne batının sömürge tarihi ile yüzleşiyor. 


Oyunu tiyatronun kalbinin attığı Berlin’de, özgün rejileri ile dikkat çeken Nurkan Erpulat yönetti. Erpulat Türkiye’deki bu ilk rejisinde Lotz’un metnine Türkiyeli bir yorum getirdi. Seyirciyi sarsan bu genç ve dinamik reji ile iki sezondur yoğun ilgi gören oyun bu sezon pek çok turne teklifi aldı. Sezon başında; Almanya’da Teater an der Ruhr’da ve Maxim Gorki Tiyatrosu’nda seyirci ile buluştu. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları programına seçilen oyunlar arasında yer aldı. ‘Gülünç Karanlık’ geçtiğimiz haftalarda ise Ankara, Adana ve Bozcaada’da tiyatro seyircisinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Oyunda; Alican Yücesoy, Elif Ürse, Yelda Baskın, Doğacan Taşpınar ve Ozan Ayhan rol alıyorlar.

 

Bilet Fiyatları tam 10 TL, indirimli ve  çocuk oyunu 8 TL
 

Anahtar Kelimeler: gülünç karanlık, bbt, bakırköy belediye tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir