Haber

"Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu" dün akşam açıldı

2018.04.15 00:00
| |
0
|
2049


Açılış Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit'in katılımıyla gerçekleştirildi, Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu” dün akşam düzenlenen bir törenle açıldı.

Girne Belediyesi Terminal Binası’nda yer alan Eski “Kültür Merkezi” yeniden düzenlenerek , Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu olarak hizmete girdi. Açılış Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in katılımıyla gerçekleştirildi. 

Törende konuşan, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, eski binanın neredeyse yıkılarak yeniden inşa edildiğini belirterek, böylelikle Girne’nin 122 kişilik, kapalı, kullanışlı, yeni bir tiyatro salonuna kavuşturulduğunu söyledi. 

Girne’de kültür sanat ve eğitim konularında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Güngördü, Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nin ardından kente kazandırılan yeni bir tiyatro salonunun kent yaşamına sosyal ve kültürel anlamda önemli katkı sağlanacağını söyledi. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de konuşmasında, Girne Belediyesi’ne, kültür sanat ve eğitime yaptıkları katkılar için teşekkür ederek, tiyatronun , bir ülkedeki kültürün,tarihinin sosyal toplumsal ve siyasi yaşamının aynası olduğunu vurguladı. 

Tiyatrocuların sahneledikleri oyunarla toplumsal sorunlara karşı farkındalık yaratmaya çalıştığını söyleyen Özyiğit,tiyatro icra eden herkese, topluma ayna tuttukları için teşekkür etti. 

Konuşmalarına ardından Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü le Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit,oda tiyatrosunun perdelerini açarak, oda tiyatrosunun açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: http://www.detaykibris.com/girne-belediyesi-oda-tiyatrosu-dun-aksam-acildi-162323h.htm 

Anahtar Kelimeler: girne oda tiyatrosu, kıbrıs

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir