Haber

Geleceğin Yazar Ve Eleştirmenleri Bilgi Üniversitesi’nde Yetişiyor

Geleceğin Yazar Ve Eleştirmenleri Bilgi Üniversitesi’nde Yetişiyor

2016.11.30 00:00
| |
0
|
2415


Türkiye’de sanat yazarlığı alanında görülen eksiklikten yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, geleceğin eleştirmenlerini yetiştirmek için kolları sıvadı.

Sanata Uzman Dokunuş

 

Türkiye’de sanat yazarlığı alanında görülen eksiklikten yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, geleceğin eleştirmenlerini yetiştirmek için kolları sıvadı. Üniversitenin santralistanbul Kampüsü’nde 3 - 17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Sanat Yazarlığı ve Eleştirmenliği Atölyesi’ ile sanat tutkunlarına yeni kapılar açılacak.

 

Ülkelerin kültür dünyasında önemli yer tutan sanat, günümüzde daha çok basılı yayın ve dijital medya aracılığıyla meraklılarıyla buluşuyor. Sanat yazarlığı da bu zengin dünyada yaşanan gelişmelerin geniş kesimlere ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’de bu alanda görülen eksiklikten yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, geleceğin sanat yazarları ve eleştirmenlerini yetiştirmek için kolları sıvadı.

Üniversite bünyesindeki Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, sanat tutkunlarına yeni kapılar açabilmek için  ‘Sanat Yazarlığı ve Eleştirmenliği Atölyesi’ hazırladı. 3-17 Aralık tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek program, katılımcıların çağdaş kültür-sanat üzerine düşünce ve yorumlarını geliştirerek, yazı pratiğine dönüştürmelerini amaçlıyor. Toplam 9 saat sürecek eğitimler süresince, katılımcıların ilgi alanlarına göre, çağdaş sanat ya da çağdaş kültür üzerine yazı yazma pratiği geliştirilecek. Program sonunda katılımcılardan bir ‘yazı’ bitirmeleri istenecek.


Sanat Tarihçisi Fırat Arapoğlu’nun eğitmen olarak katılacağı atölye çalışmasında Kültür-Sanat Editörü Evrim Altuğ ile Sanat Editörü Nilüfer Şaşmazer de konuşmacı olarak yer alacak. Cumartesi günleri 10.00 – 13.00 saatleri arasında yapılacak derslerin ücreti 600 TL. 

 

 

Anahtar Kelimeler: bilgi üniversitesi, eleştirmen

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir