Eğitim

Galataperform 2017/2018 Destek Projesi

Galataperform 2017/2018 Destek Projesi

2017.09.04 00:00
| |
0
|
2259

Sizce Nasıl?

Yazarlık ve Yönetmenlik alanındaki Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerimiz tiyatro dünyasında hayallerin gerçek olduğu bir ortam yaratmakta,...

GALATAPERFORM 2017/2018 DESTEK PROJESİ - GALATAPERFORM DOSTLARI

Sevgili GalataPerform Dostları,

GalataPerform olarak 2006 senesinden beri yürüttüğümüz Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi dahilindeki çabalarımızın ürünlerini her geçen gün biraz daha alıyoruz.
Yazarlık ve Yönetmenlik alanındaki Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerimiz tiyatro dünyasında hayallerin gerçek olduğu bir ortam yaratmakta,
Türkiye'nin ilk oyun yazarlığına odaklanan festivali Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivalimiz itici bir güç olarak 2012den beri devam etmekte.
Yine Türkiye'nin tiyatro konusunda dijital yayıncılık alanında ilk ve tek sitesi yenimetin.com ise görünürlük ve hizmet olarak ayrı bir önem taşımakta.
Atölyelerimizden çıkan yazarlarımızın oyunları sahnelenmekte, yurt içi ve yurt dışında ödüllerde adları geçmekte.
Tüm bunları bağımsız bir tiyatro ekibi ve mekanı olarak kendi ayaklarımızın üstünde gerçekleştirmek ve devam ettirmek konusunda ısrarımız her geçen gün bizi en çok motive eden şeylerden biridir.

Sürece ve eğitime odaklı bir kurum olduğumuz, kendi alanımızı bir deney ve gelişme alanı olarak gördüğümüz için kendi imkanlarımızın dışında sizlerin desteğine çok ihtiyacımız var. 

Bu sene 4 Ekim- 8 Ekim arasında altıncısını gerçekleştireceğimiz Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali'yle başlayan sezonumuz yeni yazarların yönetmenlerin yer alacağı proje ve oyunlarımızla devam edecek.

Sizler için hazırladığımız destek kampanyamızda yer almanız ve GalataPerform Dostları olarak aramıza katılmanızı çok isteriz. Desteğinizle festivale, oyunlara, atölyelere ve yayınlarımıza ulaşım hakkınızın yanı sıra tiyatromuzun ve oyun yazarlığının gelişimine katkıda bulunacaksınız.

GalataPerform 2017/2018 Programı
Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 4 Ekim-8 Ekim (İsveçli oyun yazarı Asa Lindholm'un katılımıyla oyun okuması, söyleşi ve atölye çalışması İsveç Konsolosluğu'nun katkılarıyla, Fransız oyun yazarı Samuel Gallet'nin İskandar Savaşı adlı oyununun okuması İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nin katkılarıyla, 6 yeni oyun yazarının oyun okumaları, Serdar Kurt'un yazdığı Yeşim Özsoy'un yönettiği, Mert Can Sevimli, Oğuz Öztekin ve Ayşe Lebriz Berkem'İn oynadığı "Ayışığında Gökkuşağı" adlı oyunun prömiyeri, Samatya Monologları gösterimi program dahilindedir)

Sezon Oyunları (Ayışığında Gökkuşağı, Yaşlı Çocuk, When in Rome, Tato/Baba, Yoğun Bakım Önlüğü, Ailemizin En Güzel Sırrı, Balat Monologlar Müzesi)

Atölyelerimiz (Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarlığı, İleri Oyun Yazarlğı ve Yönetmenlik Atölyeleri, Ferdi Çetin ile Çağdaş Tiyatro, Aslı Tohumcu ile Yaratıcı Yazarlık, Yeşim Özsoy ile Bilinçaltından Kağıda Yaratıcılık Atölyesi)

Saygı ve Sevgilerimizle,

GalataPerform & Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi Ekibi adına;
YEŞİM ÖZSOY 
GalataPerform Genel Sanat Yönetmeni

Bilgi için: 05302602524 (Şükrü Buğra Akkemik) 
0212 2439991 info@galataperform.com 

Video : Nakeeb Yaghi
Videoda Kullanılan Müzik: Çağrı Beklen (Yaşlı Çocuk oyunu için müzik tasarımından Tema 2)

Anahtar Kelimeler: galataperform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir