Eğitim

Eskişehir Şehir Tiyatrosunda Ücretsiz Kurs

Eskişehir Şehir Tiyatrosunda Ücretsiz Kurs

2016.09.22 00:00
| |
0
|
1471

Sizce Nasıl?

Konservatuvara hazırlanmak ve tiyatrocu sanatçısı olmak isteyen gençlere iki yıldır ücretsiz eğitim veren

Konservatuvara hazırlanmak ve tiyatrocu sanatçısı olmak isteyen gençlere iki yıldır ücretsiz eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezon kurs başvurularını kabul etmeye başladı. Şehir Tiyatrosu sanatçılarının koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yaptığı kurslara Eskişehirli gençler büyük ilgi gösteriyor.


Türk Tiyatrosuna yeni sanatçılar kazandırmayı amaçlayan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Gençlik Sahnesi kursuna başvurular başladı. Kurslarla konservatuvar sınavlarına hazırlanan öğrencilere de büyük destek sağlamış oluyor.

 

İki yıl önce başlatılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursu’nda sürdürülen titiz çalışmalar sonucu, genç oyuncular Eskişehirli sanatseverlerin büyük beğeniyle izlediği oyunlar sahnelediler. Ayrıca bazı kursiyerler konservatuvar sınavlarında başarılı oldular.

 

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslar 22 Eylül 2016’da başlayan yeni dönem kayıtları, 10 Ekim 2016 tarihine kadar sürecek. 18 – 25 yaş grubu gençlere yönelik, ücretsiz olarak gerçekleştirilen kurs kapsamında sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde eğitimler devam edecek. 

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir