Haber

Eşek Arılarının KarmaDrama Yorumu Çok Beğenildi

Eşek Arılarının KarmaDrama Yorumu Çok Beğenildi

2017.12.04 00:00
| |
0
|
2745


“Eşek Arıları (Yargıçlar)” adlı Antik Yunan komedisi olan eseri KarmaDrama tarafından değişik sahneleme disiplinleri kullanılarak sahneye taşıdı.

Kurulduğu günden bugüne kadar her projesinde günümüze dair bir söz söylemeyi kendisine şiar edinmiş olan KarmaDrama, bu oyunla da 2440 yıllık bir öyküye günümüzden bakarak, farklı bir dil ve sahneleme biçimiyle seyircisiyle buluşturdu.

KarmaDrama, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun (orta oyunu ve köy seyirlik oyunu) izleklerini; modern tiyatronun açık biçim, yabancılaştırma, mekanik oyunculuk, postmodern ve göstermeci tekniklerini bu oyun temelinde harmanlayarak sahneye taşıyor.

Metnin postmodern teknikler kullanılarak derlenmesini ve oyunun yönetmenliğini A. Togay Kılıçoğlu üstlenmiş. Damla Özen’in tüm programlanmasını ve koordinasyonunu üstlendiği oyunun koregrafisini Aytül Hasaltun, ışık tasarımını Hakan Özipek, fotoğraf çekimini Oğulcan Delipınar gerçekleştirmiş durumda.

Modern bir kostüm ve dekor anlayışı ile sahnelenen “Eşek Arıları (Yargıçlar) adlı oyuna; Ateş Bars, Doğa Özkol, Hazal Soncul, Işıl Sergen, Nagehan Kayahan, Yiğit Yalkın, Zeynep Güngörenler sahnede can vermekte ve metni bize aktarmakta.

Oyunun bu yeni yorumu ise izleyiciler tarafından çok beğenilmekte. İşte sosyal medyadaki o yorumlardan bazıları

" Eşek Arıları sezonun en iyi oyunlarından. Emeği geçenlerin yüreğine sağlık. Bir yunan tragedyası ve inanılmaz güncel, eğlenceli, dinamik. Bu gece hem güzel bir oyun seyrettik, hem 7 harika tiyatro oyuncusu tanıdık, pırıl pırıl gençler, itiraf etmeliyim onlara çok özendim. İşlerini yaparken dostlarıylaydılar ve çok eğleniyorlardı.  Hem de hep gitmek isteyeceğim sıcacık bir tiyatro sahnesi buldum. Bir daha bir daha gideceğim. Siz de gidin"

"Genç oyuncular ve harika bir oyun. Mutlaka izlenmeli"

Eşek Arıları 22-23 Aralık tarihlerinde KarmaDrama'da sahnelenecek. Sezon programı KarmaDrama Sahne’nin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Oyunun biletleri ise sadece KarmaDrama Sahne’nin gişesinden temin edilebilmekte.

Anahtar Kelimeler: eşek arıları, karmadrama

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir