Haber

Enka’da Perdeler 24 Ocak’ta Açılıyor

Enka’da Perdeler 24 Ocak’ta Açılıyor

2017.01.10 00:00
| |
0
|
2133

Sizce Nasıl?

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 24 Ocak’ta perdelerini bir kez daha tiyatroya açacak.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 24 Ocak’ta perdelerini bir kez daha tiyatroya açacak.  
Tiyatro Buluşmalarının ilk haftasında, son dönemin sevilen ve merak uyandıran oyunlarından İçerdekiler, Kundakçı ve O/Hakkâri’de Bir Mevsim, ENKA sahnesinde olacak.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 29. yılında da dopdolu bir programla seyircisini selamlıyor. 24 Ocak’ta başlayacak 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, buluşmaların ilk haftasında Semaver Kumpanya’nın İçerdekiler, Oyun Atölyesi’nin Kundakçı, Sarı Sandalye’nin O/Hakkâri’de Bir Mevsim oyunlarını sahneye taşıyor.


ENKA’nın İlk Konuğu İçerdekiler
ENKA sahnesinin perdeleri, 24 Ocak Salı akşamı saat 20.30’da, Melih Cevdet Anday’ın İçerdekiler adlı eseri ile açılıyor. Toplumdaki baskının en tepeden en aşağı inişini muhteşem bir anlatım ve gözlem kabiliyetiyle sunan oyun, Semaver Kumpanya oyuncuları Mustafa Kırantepe, Nihal Yalçın, Serkan Keskin’in etkileyici performanslarıyla göz dolduruyor.

Bir Suçlunun Kahramana Dönüşümüne Tanık Olmak: Kundakçı
29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, geçtiğimiz yılın ‘En İddialı 10 Oyunu’ arasında gösterilen Kundakçı’yı Oyun Atölyesi’nin güçlü oyuncu kadrosuyla sahneye taşıyor. Rus yazar Grigory Gorin’in imzasını taşıyan hikaye, Kundakçı’nın kahramanlıkla teröristlik arasında gidip gelen benliğini kullanarak, ironilerle dolu ve bir o kadar eğlenceli bir oyuna dönüşüyor. Sezonun kaçırılmaması gereken performansları arasında yer alan Kundakçı, 25 Ocak Çarşamba akşamı seyircisiyle buluşacak.

Haftanın son performansı, Sarı Sandalye’nin Ferit Edgü’nün aynı adlı eserinden tiyatroya uyarladığı O/Hakkâri’de Bir Mevsim oyunu oluyor. İlk gösterimi 20. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında olan oyun, ülkenin doğusuna yolu düşen bir yabancının hikayesini ele alıyor. 26 Ocak Perşembe akşamı saat 20.30’da İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek oyunda Kutay Sandıkçı, Gizem Ancı Aktepe, Gizem Taştan, Doğa Nalbantoğlu, İlyas Özçakır, Ozan Çelik, Yusuf Tan Demirel rol alıyor.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz. 

Tam: 40 TL ve Öğrenci: 20 TL olarak fiyatlandırılan 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: enka, ENKA Kültür Sanat Açıkhava

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir