Haber

Enka’da “Kozalar” Sahne Alacak

Enka’da “Kozalar” Sahne Alacak

2017.02.20 00:00
| |
0
|
2177


ENKA Kültür Sanat sezonun büyük beğeni toplayan oyunu “Kozalar”ı sahnesinde ağırlıyor.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat,  29. Yıl Tiyatro Buluşmaları kapsamında 23 Şubat Perşembe akşamı  sezonun büyük beğeni toplayan oyunu “Kozalar”ı sahnesinde ağırlıyor.

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarından seçkin örnekleri seyircisiyle buluşturan ENKA Kültür Sanat, yeni haftada iki etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Üç Kadın, Tek Perde!

 ENKA Sahnesine, geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük sahne sanatları festivali olan Avignon Off’a kabul edilen ve prömiyerini de Fransa’da gerçekleştiren, Pangar Tiyatro Topluluğu’nun Kozalar oyunu konuk olacak. Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun rol aldığı ve güçlü performanslarıyla göz doldurduğu oyun, 23 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30’da sahnelenecek. Yazar Adalet Ağaoğlu’nun 46 yıl önce aynı adlı eserinden uyarlanan Kozalar, soğuk savaş ortamında kocalarının işten dönmesini beklerken evde vakit öldüren üç kadının hikayesini; oyun, terör, iç savaş, mülteci sorunu, kadının kimliği gibi temalar etrafında sahneye taşıyacak.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz. Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: ENKA Kültür Sanat Açıkhava, kozalar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir