Haber

Uzun bir aradan sonra Tiyatro seyircisiyle buluşma…

Uzun bir aradan sonra Tiyatro seyircisiyle buluşma…

2016.10.19 00:00
| |
0
|
3822


İlk yazısını 1979 da yazan ve arkasında bir sürü kalıcı eserler bırakıp dünyaya veda eden Memet Baydur bu oyununda

Emin Olcay, uzun bir aradan sonra yeniden tiyatro sahnesinde, tiyatro sevenlerle buluşacak. Yeni sanat sezonunda Memet Baydur’un ölümsüz eserlerinden “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunuyla Ekim ayının 26’sında saat 20:30 da Akatlar Kültür Merkezi’nde prömiyer yapacaktır.

Emin Olcay,1964 yılında başladığı meslek yaşamında otuz sene Devlet Tiyatrolarında, yirmi sene de çeşitli Özel Tiyatrolarda çalıştı. Dizi ve sinema oyunculuğu yaptı.
Hayat Olcay, 1962 yılında İstanbul Radyosu “Çocuk Saati” programıyla başlayan sanat çalışmalarına, konservatuar tiyatro bölümünü bitirdikten sonra Özel Tiyatrolarda devam etti. Devlet Tiyatrolarında 29 sene çalıştı. Dizi ve sinema filmi oyunculuğu yaptı. Şuan Emin Olcay ile İstanbul Maltepe’de kurdukları (Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Tiyatrosu) kurumda sanat eğitimi verip, tiyatro oyunları sergilemektedirler.

Ayrıca; Dilara Akın, Sena Işıldar, Gülistan Gelenbe, Özge Erdemir, Ömer Yazıcı ve Esra Ergün de bu oyunda seyirciyle buluşacaktır. 

İlk yazısını 1979 da yazan ve arkasında bir sürü kalıcı eserler bırakıp dünyaya veda eden Memet Baydur bu oyununda: alaturka ve alafrangalık arasında sıkışıp kalmış; bayağılık; çokbilmişlik ve emeksiz kazanmanın egemen olduğu bir toplumda, her günün birbirinin aynı geçtiği, buram buram sıradanlık kokan bir evi anlatır. 

Usta sanatçı Emin Olcay’ ı uzun bir aradan sonra kaybolan değerlere ayna tutan Fahrettin Bey olarak sahnede izleyeceğiz. Ve bu trajikomik hikâye de kendisine hâkim olamayan Fahrettin Bey’in nasıl ortalığı karıştıracağına tanık olacaksınız.

Ayrıca, Emin Olcay’ın bir başka gösterisi; Nefesinle Nefsin Doydu mu?  Adlı müzikli sahne gösterisi de 13 Kasım saat 20:30 da Akatlar Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacaktır. Tasavvuf hikâyelerini Emin Olcay’dan dinlerken, beraberinde tasavvufi halk müzikleriyle ruhunuzu dinginleştireceğiniz anlatı şölenine dâhil olacak hem de ebru sanatçısı Ali Saraç’ın muhteşem ebru performansını canlı izleme şansını yakalamış olacaksınız. Şimdiden iyi seyirler… 

Anahtar Kelimeler: atölye sanat, emin olcay, düdüklüde kıymalı bamya

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir