Haber

DT'den 27 Mart'ta ücretsiz tiyatro

DT'den 27 Mart'ta ücretsiz tiyatro

2019.03.14 00:00
| |
0
|
3657


Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde 31 farklı oyunu ücretsiz sahneleyecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, ‘27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sahneleyeceği 31 farklı oyunu tiyatroseverlere ücretsiz sahneleyecek.
 

Daha önce hiç tiyatroya gitmemiş ya da gidememiş vatandaşları tiyatroyla buluşturmanın amaçlandığı etkinlikte sanatseverler Devlet Tiyatroları’nın 11 yerleşik bölgesindeki 25 sahnesinde ve Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kırıkkale, Rize ve Bozhüyük turne sahnelerinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.
 

Toplamda 12 bin kişinin ücretsiz tiyatro izlemesini sağlayacak etkinlikte 3 oyun da çocuklar için sahnelenecek.
 

Biletler yarından itibaren Devlet Tiyatroları'nın gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edilebilecek.
 

Adana Devlet Tiyatrosu ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen ‘Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 21’incisi de 27 Mart Çarşamba günü başlayacak ve çok sayıda tiyatro grubunu bir araya getirecek.

 

Ücretsiz izlenebilecek oyunlar ve sahneleri şöyle:


Ankara Devlet Tiyatrosu,  ‘Tahtsız Kraliçe’yi’ Şinasi Sahnesinde, ‘Gidiş-Dönüş (Retro)’yu Küçük Tiyatroda, ‘Divane Ağaç’ı Akün Sahnesinde, ‘Oyun Odası’nı Altındağ Tiyatro Sahnesinde, ’12 Öfkeli’yi İrfan Şahinbaş Sahnesinde, ‘Eyvah Nadir’i Oda Tiyatrosunda, ‘Bankta İki Kişi’yi Ziraat Sahnesinde, ‘Gün Batımı’nı Kırıkkale Kültür Merkezinde ve ‘Reis Bey’i İzmir Bornova Kültür Merkezi Necdet Aydın Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturacak.
 

İstanbul Devlet Tiyatrosu, ‘Narnia Günlükleri’ni Cevahir Sahneleri Salon 1’de, ‘Fatima’nın Erkekleri’ni Cevahir Sahneleri Salon 2’de, ‘Radyum Kızları’nı Üsküdar Tekel Sahnesinde, ‘Alyoşa’yı Üsküdar Stüdyo Sahnede, ‘Karmakarışık’ı Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek DT Sahnesinde ve çocuk oyunu ‘Keloğlan Keleşoğlan’ı Bözhüyük’te Metris Tepe Kültür Merkezinde sahneleyecek.
 

İzmir Devlet Tiyatrosu, ‘Türkiye Kayası’nı Konak Sahnesinde, ‘Kaşıkçılar’ı Karşıyaka Sahnesinde ve ‘Paraya Hayır’ı Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturacak.
 

Bursa Devlet Tiyatrosu, “Üç Kağıtçı” adlı oyunu Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde ve ‘Kapılar’ı Oda Tiyatrosunda seyirciyle buluşturacak.
 

Trabzon Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Heidi’yi Atapark Haluk Ongan Sahnesinde sergileyecek.
 

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, ‘Parkta Güzel Bir Gün’ adlı oyunla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde ve ‘Gül’e Ağıt’ ile Adıyaman Üniversitesi Sahnesinde seyirciyi selamlayacak.
 

Antalya Devlet Tiyatrosu, “Dördüncü Ay’ı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahnede ve ‘Godot’u Beklerkeni Beklerken’i Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde görücüye çıkaracak.
 

Erzurum Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Bir Flamingo’nun Renkli ve Çiçekli Hayatı’nı Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde sahneleyecek.
 

Konya Devlet Tiyatrosu, ‘Gün Anneme Gebe-Nefes’i Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde ve ‘Akümülatörlü Radyo’yu Ankara’da Cüneyt Gökçer Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.
 

Sivas Devlet Tiyatrosu, ’39 Basamak’ı Atatürk Kültür Merkezi Sahnesinde seyirci karşısına çıkaracak.
 

Van Devlet Tiyatrosu, ‘Umut Kavşağı’yla Kültür Merkezi Sahnesinde ve ‘Ah! Tamara’ ile Elazığ DT Sahnesinde tiyatroseverleri selamlayacak.

Anahtar Kelimeler: devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir