Dramaturgi: 39. Basamak

39. BASAMAK

Oyun Adı: 39. Basamak
Orijinal Adı: The 39 Steps

Oyun Hakkında

Sahnelendi mi? Evet
Oyun Türü Komedi
Yazar: John Buchan / Alfred Hitchcock
Çeviren: Mehmet Ergen
Oyunlaştıran: Patrick Barlow
Yazım Yılı: 2005
Telif Hakkı: Onk Ajans
Kişi Sayısı: E:3 K:1 Ç:0
Koro: 0

|
0
|
2625

Sizce Nasıl?


Video Galeri
Konusu

İngiltere... Hayatta tutunacak hiçbir dalı olmayan, can sıkıntısı içindeki Richard Hannay oyalanacak bir şey arar ve varyete izlemek için London Palladium'a gider; ancak olaylar hiç de sandığı gibi gelişmez.

Locada yanına düşen gizemli ve güzel kadın Anabella'yla tanışır ve hayatı bir anda değişir. İçine düştüğü bu gerilim ve aksiyon dolu macerada aradığı heyecanı bulacağına hiç şüphe yoktur.

John Buchan'ın aynı adlı romanından Alfred Hitchcock imzasıyla sinemaya aktarılan ve daha sonra da Patrick Barlow tarafından oyunlaştırılan 39 Basamak'ta gerilim ve mizah ustalıkla bir araya geliyor.Yazar Hakkında


Çeviren Hakkında

Bilsak'ta bir yıl süreyle aldığı tiyatro eğitiminin ardından 1988'de Londra'ya giderek, orada tiyatroya başlayan Ergen, oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.

Southwark Playhouse’da ve Hoxton Hall’de genel sanat yonetmenliği, danışmanlık, Royal Court Theatre’da metin danışmanlığı, Paddington Arts’da Gençlik Tiyatrosu yönetmenliği, Battersea Arts Centre’da yapımcılık gibi görevlerde bulundu. 2000 yılında Londra'da Arcola Theatre'ı kurdu, genel sanat yönetmenliğini üstlendi.
Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir