Eğitim

Deniz Erdem ve Hannah Heckhausen ile Oyunculuk Yaz Kampı Bu Yıl Adrasan'da!

Deniz Erdem ve Hannah Heckhausen ile Oyunculuk Yaz Kampı Bu Yıl Adrasan'da!

2018.04.13 00:00
| |
0
|
3134


Kampa katılmak isteyenlerin oyunculukla ilgili eğitim ve deneyim durumlarını gösteren fotoğraflı bir özgeçmişle başvurmalarını rica ediyoruz.

Deniz Erdem ve Hannah Heckhausen tarafından ikincisi gerçekleştirilecek oyunculuk kampı bu yıl Adrasan Onuncu Köy Hotel’de! Sadece profesyonel oyuncular ve oyunculuk öğrencilerine yönelik kamp, 22 Temmuz – 30 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kampa katılmak isteyenlerin oyunculukla ilgili eğitim ve deneyim durumlarını gösteren fotoğraflı bir özgeçmişle başvurmalarını rica ediyoruz. 

Kayıt ve detaylı bilgi için 0553 739 01 99 numaralı telefondan ya da hello@denizerdemstudio.com adresinden Deniz Kaynak’a ulaşabilirsiniz.

Kamp Mekanı: 
http://www.onuncukoyhotel.com/

Deniz Erdem ile ENSTRÜMANI ÖZGÜRLEŞTİRMEK 

Bu atölyede Deniz Erdem, katılımcılarla oyunculuk enstrümanının özgürleştirilmesi ve oyuncunun yaratıcılığının önündeki engellerin belirlenip ortadan kaldırılarak karakterin oyuncuda görünür kılınmasına odaklanacak.

Eric Morris Oyunculuk Metodu, Feldenkrais Metodu ve dönüşümsel koçluk süreçlerinin kullanılacağı eğitimde katılımcılar, oyuncu olarak enstrümanlarının (Beden-Duygu-Zihin) farkındalığını geliştirecek ve bir monoloğu otantik ve özgün bir yaklaşımla çalışmayı deneyimleyecekler.

Hannah Heckhausen ile SESİ ÖZGÜRLEŞTİRMEK

Bu atölyede Hannah Heckhausen, katılımcılarla sesin özgürleştirilmesi ve dışavurumcu gücü üzerine çalışacak. Linklater Metodu ve konuşma pedagojisinin farklı metotları, bedeni, ses ve konuşmanın bir enstrümanı olarak derin bir şekilde algılamamızı sağlar. Fiziksel gerilimler ve sosyal kurallar, vokal potansiyelimizi tam olarak kullanmamızı sınırlar.

Atölye süresince gevşeme, nefes farkındalığı, titreşim hissi, boğazı açma, sesin rezonansı ve artikülasyon esnekliği konularına yoğunlaşacağız. Hannah Heckhausen, her sesli mesajın temeli olan beden, duygu ve düşünce birliğinin peşinde olan bir eğitmen. Bu yaklaşımdan hareketle, ses çalışmalarının amacı standart ya da mükemmel hale gelmiş sese ulaşmak yerine, bedenin kişisel ifade biçiminin açığa çıkmasına ve özgürleşmesine, güçlü ve renkli bir sese ulaşmaktır.

Katılımcılar Hannah Heckhausen ile yapacakları iki buçuk günlük atölyede, sistemli bir ısınma seti, eğlenceli çalışmalar ve birebir koçluk çalışmalarını deneyimleyecekler.
 

Deniz Erdem Kimdir?

Deniz Erdem, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nü bitirdi. 2001-2009 yılları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın sanatçı kadrosunda yer aldı; aynı zamanda sahne direktörü olarak idari kadroda çalıştı. 

2009-2011 yıllarında New York ve İstanbul’da metodun resmi eğitmeni Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Oyunculuk Yöntemi’ni çalıştı. 2013 yılında Amsterdam’da, üç buçuk yıl sürecek olan Uluslararası Feldenkrais Metodu Eğitmen Eğitimi Programı’na başladı. Kasım 2016’da eğitimi tamamlayarak Uluslararası Feldenkrais Federasyonu onaylı EuroTab (European and Israeli Feldenkrais Training Accreditation) akreditasyonuyla Feldenkrais Eğitmeni olmaya hak kazandı. Metodun ATM (Awareness Through Movement-Hareket Yoluyla Farkındalık) grup deslerine ve FI (Functional Integration-Fonksiyonel Bütünleştirme) özel seanslarına devam ediyor. 

Ocak 2017’de uzun yıllardır hayalini kurduğu Deniz Erdem Studio’yu açtı. Stüdyosunda profesyonel oyuncu ve oyuncu adaylarına yönelik oyunculuk atölyeleri düzenliyor, oyuncu koçluğu yapıyor, dönüşüm koçu ve regresyon terapisti olarak kişilerin kendilerini dönüştürmelerine kolaylaştırıcı olarak destek veriyor. 

2017 yılının Haziran ayına kadar Craft Oyunculuk Atölyesi'nde eğitmen olarak çalıştı. Halen, Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu, Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin eğitim programlarında farklı sanat dalları ve disiplinlere yönelik eğitimler veriyor.

Hannah Heckhausen Kimdir?

Hannah Heckhausen 1981 yılında Kuzey Almanya’nın Stade kentinde doğdu. Stuttgart Tiyatro Akademisi’nde Konuşma ve Tiyatro Pedagojisi, Berlin Sanat Üniversitesi’nde Hikaye Anlatıcılığı eğitimlerini tamamladı. Öğrenciler, işsiz yetişkin gençler ve çalışanlarla tiyatro projeleri yönetti. Son yıllarda ses eğitimi, konuşma ve iletişim konularına yoğunlaştı. Derinleştiği Linklater Metodu, farklı sistemlerden aldığı çalışmalar ve kendi yarattığı egzersizlerin bileşimleriyle çalışan bir metot.

Viyana’daki diverCITYlab Uluslararası Drama Okulu’nda sürdürdüğü derslerin yanında profesyonel gruplar ve özellikle feminist altyapılı topluluklara ses, konuşma, olma ve hikaye anlatıcılığı dersleri veriyor. Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin gönülden bağlı eğitmenlerinden biri olan Hannah Heckhausen, aktif bir konuşmacı ve bir doğaçlama korosu solisti. Hayattaki tutkuları insanların ses potansiyellerinin önündeki engelleri açmak, ifade kapasitelerini güçlendirmek ve sanatsal çalışma ile sosyal gelişimi desteklemek.

Anahtar Kelimeler: deniz erdem, Hannah Heckhausen, eğitim

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir